GR archyvo nuotr.

Nebegėda įsileisti svečius, bet gėda dėl tokios kultūros

„Mano manymu, tai nedidelis žmonių grupės, kalbininkų, noras atvežti į mūsų kraštą kultūrą, kalbos kultūrą. Tai, ko dažnai mums labai trūksta. Dažnai kalbėdami prieš tokius žmones, kurie yra mūsų kalbos kūrėjai, net bijome kažką pasakyti ne taip, turime kompleksų. Kai Salose pamačiau jų aplinką pirmą kartą gyvenime, supratau, kad tai žmonės, kurie turi visiškai kitokį požiūrį į gyvenimą, skaito paskaitas, analizuoja, gilinasi ir net organizuoja mums nemokamus koncertus. Mano supratimu, mūsų rajonui šitokios kultūros atėjimas labai svarbus. Todėl savo vardu, rokiškėnų vardu labai prašau tarybos – gal galima rasti būdų, kad šitie žmonės neišvažiuotų. Nieko nenoriu įžeisti ar pagalvoti kažką pikto. Šiandien dvaras pakankamai aptvarkytas, savivaldybė investavo į jį maždaug milijoną. Kad būtų sutvarkytos patalpos ir mums nebūtų gėda. Negėda įsileisti svečius. Ir kai pakilom iki tokio lygio, kad nebegėda, kad mokslininkai darytų čia renginius, staiga atsiranda toks nemalonus straipsnis, jog jie pas mus nelaukiami. Tikiuosi, kad čia nesusipratimai. Todėl kreipiuosi į visus – atleiskite, bet noriu, kad šis renginys ir toliau vyktų pas mus“, – sakė rajono tarybos opozicijos atstovas Antanas Vagonis, inicijavęs Kultūros ir turizmo tarybos posėdį.

„Mes visi turim prisiimti atsakomybę, kad laidojam šitą projektą. Man gėda dėl kultūros, kuri pridengiama tautodailininkų pavadinimu, o realybėje vykdoma komercija ir „kalama“ „ant pinigų“. Mane sujaudino šita situacija, ar mes toliau einam šituo keliu? Netikiu, kad negalima surasti sprendimo, jei būtų noras. Vieno sakinio užtektų“, – po posėdžio laikraščiui sakė  A. Vagonis.

Vietų jau ir taip nebelikę

„Labai tikėjausi, kad mokslininkai ir nevyriausybininkai ras sprendimą kartu. Jau vien todėl,

kad tiek vieni, tiek kiti siekia kultūrinių tikslų. Bent jau tai viešai deklaruoja. Kalbininkų mokyklos nariai ilgus metus buvo Salų ambasadoriai, dvare stovykla rezidavo dvidešimtmetį, daug prastesnėmis sąlygomis, bet nemokamai. Šiuo metu jiems pateiktas apgyvendinimo pasiūlymas iš tiesų nepatrauklus dėl kainos ir sąlygų santykio. Negana to, paaiškėjo, kad stovyklautojams reikalingo nakvynės vietų skaičiaus jau ir taip nebelikę (nors viskas buvo derinta dar praėjusį rudenį bei šį pavasarį – aut. past.). Apmaudu. Ir laiko liko per mažai, kad šie savo veiklai atsidavę žmonės rastų kitą vietą mūsų rajone, kai tą pačią savaitę vyks ir automobilių ralis. Viliuosi, kad kitais metais jie sugrįš jei ne į Salas, tai bent į Rokiškį“, – po posėdžio sakė tarybos narė I. Matelienė.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rok
Rok
2024 22 birželio 8:59

Kokia kultūra-ralis valdo.

Nykuma
Nykuma
2024 22 birželio 0:05

Tušti puodai garsiai skamba: bir bir bir dap dap dapk…

Vyt
Vyt
2024 21 birželio 22:55

….bent Antanui pagarba už poziciją.

Rekomenduojami video: