Rokiškio rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis. GR archyvo nuotr.

– Tiek kalbėta, tiek ginčų buvo, bet Rokiškio kontekste taip ir neaišku, kaip bus su ligoninės Vaikų ligų skyriumi. Liks jis ar ne? Dar neseniai kalbėjomės apie jo remontą.

– Ta pati situacija. Vaikų daugiau neatsirado. Patys skelbėt, kiek gimsta ir koks tos paslaugos poreikis. Vieni šitą vietą vertina vienaip, kiti – kitaip. Ieškome gydytojų dirbti šiame skyriuje. Rokiškyje penki pediatrai. Dirba Asmens sveikatos priežiūros centre. Niekas neina. Tai ką čia kalbėt. Visiems labai reikia, bet niekas dirbti nenori. Tada visi pyksta ir lieki pats blogiausias. Dabar tiesiog galiu pasakyti, kad klausimas dėl vaikų skyriaus Rokiškyje lieka atviras.

– Kokios tos kosminėmis vadinamos medikų algos? Tai kiekgi jie uždirba – slaugytojai, gydytojai?

– Mūsų ligoninėje algos, lyginant su kitomis Lietuvos ligoninėmis, yra maždaug per vidurį. Gydytojo alga vidutiniškai siekia apie penkis tūkstančius eurų, slaugytojos – apie du tūkstančius eurų „ant popieriaus“. Bet jos svyruoja – priklauso nuo naktinių budėjimų ir krūvių.

– Paskutiniame rajono tarybos posėdyje politikai pritarė, kad reikia skirti 100 tūkstančių eurų mūsų ligoninės Vidaus ligų profilio skyriaus remontui. Ką atnaujinsite?

– Nuo pat ligoninės pastatymo 1988–aisiais tai vienintelis skyrius, kuris kapitališkai visiškai netvarkytas. Aš čia dirbti atvažiavau 1989–aisiais. Metai, kai ligoninė veikė. Kolegos man sakė: „Atvažiavai labai laiku, nes iki šiol vis valėme.“ O paskui šis skyrius „nepakliuvo po jokiais projektais“, nors kiti vis gaudavo kažkokias investicijas. Mes dėl šio skyriaus neturėjome galimybės net projektuose dalyvauti. Buvo didelis diskomfortas, net deguonies negalėjome išvedžioti. Dalininko (savivaldybės) įnašas skirtas investuoti į turtą – pastatus ir įrangą. Terapija juk daugiausia ligonių aptarnaujantis skyrius. Jame viskas, kas begali būti. Už gautus pinigus Rokiškio rajono ligoninė planuoja suremontuoti ir atnaujinti Vidaus ligų profilio skyriaus koridorius, palatas, sanitarinius mazgus, įrengti personalo iškvietimo sistemas, o palatose – centralizuotą deguonies tiekimą.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 18 birželio 11:01

atlyginimas.ne viską lemia..dar daug rokiškėnų važiuoja konsultacijoms į Vilnių ar Kauną..ieško pagalbos pas privatininkus ir .prižasčių,manau,dar tam yra ?

Obelis
Obelis
2024 14 birželio 16:25

Reikėtų gydytojus, baigusius mokslus, nukreipti 5 metus dirbti rajonų ligoninėse pagal ten esamą poreikį.

Rekomenduojami video: