GR archyvo nuotr.

Rokiškio savivaldybės parengties pareigūnė Giedrė Kunigėlienė sakė, kad  tokie atvejai periodiškai pasikartoja. Ji pasidalijo su „Gimtuoju…“ informacija, gauta iš VMVT Panevėžio apygardos  priežiūros skyriaus vedėjo Alvydo Stuko. Jis dalyvavo  komisijos posėdyje ir siūlo atvejį vertinti kaip ekstremalų įvykį bei stebėti situaciją.

Skubiai sunaikino ir ėmėsi dezinfekcijos

„Teritorinė VMVT gavo pranešimą, kad Pandėlio seniūnijoje, Lailūnų kaime, privačiame kiaulių ūkyje, nugaišo 4 mėnesių kiaulė. Tą pačią dieną buvo paimtas mėginys ir išsiųstas į laboratoriją afrikinio kiaulių maro tyrimui, kuris patvirtintas.

Šių metų birželio 3 d. Rokiškio rajone kiaulių maras buvo nustatytas medžiotojų klubo „Lėvens krantai“ sumedžiotam šernui Šakalių miške, Kazliškio seniūnijoje. Kiek anksčiau šiame miške buvo rasta šerno gaišena, kuriai buvo nustatytas kiaulių maras.

Pirmasis atvejis laukinėje faunoje fiksuotas metų pradžioje medžiotojų klubo „Suvainiškis“ medžioklės plotuose, palei Biržų rajoną buvo sumedžiotas šernas, kuriam patvirtintas kiaulių maras“, – rašoma VMVT pranešime spaudai.

Ko neįmanoma dezinfekuoti, sunaikinta

„Kiaulės operatyviai sunaikintos, gaišenos užkastos ūkio subjekto privačioje valdoje, sunaikinti pašarai, mėšlas, pakratai ir viskas, ko neįmanoma dezinfekuoti, teritorija dezinfekuota, vyksta tvarto valymas.

Aplink ligos židinį nustatytos 3 km ir 10 km apsaugos zonos, kuriose vyks visų laikomų kiaulių klinikinis tyrimas ir mėginių atrinkimas tyrimams. Atliekamas epizootinis tyrimas – nustatomas viruso patekimo į ūkį keliai.

Artimiausiuose kiaulių ūkiuose bus stebimos kiaulės, įvertinamos kliniškai, jų judėjimas sustabdytas trisdešimčiai dienų su išimtimis, kai Panevėžio apygardos priežiūros skyrius suteikia leidimą“, – rašoma VMVT pranešime. Higienistai taip pat pastebi, kad vasara yra pavojingas laikas, kiaulių maras linkęs plisti dėl biologinio saugumo nesilaikymą būtent vasaros metu.

Pernai židiniai buvo nustatyti Vilkaviškio, Marijampolės rajonuose ir Kalvarijoje.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: