Festivalio idėja kilo iš noro Rokiškyje turėti kokybiškų, pritaikytų jaunimui nuo 14 iki 29 metų inovatyvių renginių. Kadangi jaunimo poreikiai yra platūs, festivalis pristatys įvairias veiklas, aprėpiančias daugiau sričių. Dauguma jaunimo nori inovatyvių, išskirtinių renginių, atitinkančių jų poreikius, skatinančių atsiskleisti jų kūrybiškumo gebėjimus ir galimybę būti savimi.

Šių metų projekto tikslas – didinti jaunimo kultūrinių renginių įvairovę rajone ir populiarinti Rokiškio r. įvaizdį, teikiant jaunimui kokybišką pramogą ir laisvalaikio užimtumą, skatinant pilietinį ir tautinį jauno žmogaus sąmoningumą ir supratimą, kad svarbūs sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės bei skirtingų visuomenės nuomonių įtraukimo.

„Rokiškis Youth Fest“ – tai pagarbi ir atvira bendravimo erdvė, kurioje puoselėjama diskusijų kultūra ir tolerantiškas požiūris į skirtingas nuomones. Tai telkiantis, įtraukiantis, skatinantis domėtis Lietuvos ateičiai ir dabarčiai aktualiomis temomis renginys, kurio nuotaika, sėkmė ir išliekamoji vertė priklauso nuo kiekvieno jame dalyvaujančio.

„Organizuoti festivalį pradėjome 2022 m. vasarą. Tuo metu ieškojome pagrindinės idėjos: ko patys, kaip jaunuoliai, norėtume festivalyje. Užpildėme paraišką, gavę finansavimą iš karto kibome į darbus, pasiskirstėme atsakomybėmis, veiklomis. Išsigryninę idėjas pradėjome bendrauti su žmonėmis, kurie dalyvaus diskusijose, pristatys savo veiklas Rokiškio jaunimui ir padės įgyvendinti šį projektą.

Geriausi momentai man asmeniškai buvo atsakomybių pasiskirstymas, nes turėjau gerą progą pasirinkti tai, kas man pačiam patinka ir ko dar nemoku. Taip pat įsiminė paraiškos pridavimas, nors tuo momentu dauguma mūsų organizatorių buvo stovykloje ir vos pagavus ryšį sužinojome, kad paraiška priduota. Šiuo momentu dirbame ties tuo, kad turėtume visus reikalingus dalykus: nuo diskusijų dalyvių iki techninių reikalų ir kad viskas būtų taip, kaip turėjome savo vizijoje“, – pasakoja vienas iš organizatorių Dangiras Rancevas.

Birželio 10 d. vyks tinklinio varžybos „Velykalnyje“, po jų visi bus pakviesti keltis į Rokiškio savivaldybės aikštę, kurioje vyks krepšinio varžybos, dieną užbaigs filmas po atviru dangumi, kuris bus rodomas prie Kultūros centro eglaičių.

Birželio 17-oji – pagrindinė renginio diena. Šią dieną galėsite klausytis 4 diskusijų jaunimui aktualiomis temomis, išgirsti Tomo Dirgėlos standup pasirodymą, stebėti Rokiškio šokėjų pasirodymus ir patys įsitraukti į šokių erdvę, apsilankyti Panevėžio BMW klubo parodoje, jaunimo organizacijų mugėje, muzikos erdvėje, taip pat dalyvauti dažymo ant kūno chna dažais dirbtuvėse, o vakare jūsų lauks diskusija su gerai žinomais komikais Nedu Zimantu, Kristoforu Vaidučiu, Justinu Visicku ir DJ pasirodymas.

Ką apie festivalį galvoja Rokiškio jaunimas

Lukas Vaitaitis

„Youthfest’o“ reikia todėl, nes tai yra labai ypatingas ir išskirtinis renginys jaunimui. Man jis patinka vien dėl to, nes iškelia rimtų, bet įdomių klausimų žmonėms, rengia diskusijas, iš kurių gali pasisemti daug įdomios informacijos arba pats formuoti savo nuomonę įvairiomis temomis. Taip pat „Youthfest’o“ pramoginė veikla yra labai smagi, nes orientuota būtent į jaunimą ir į jiems įdomias sritis, kurios kartais gali būti ir neįprastos. Kas galėjo pagalvot, kad pernai dažysim autobusą?

Nors „Youthfest’as“ yra skirtas jaunimui, aš pastebėjau, kad juo susidomi ir kito amžiaus žmonės, kuriems šio festivalio veikla yra tiek pat įdomi kiek ir pačiam jaunimui. Ir man asmeniškai „vyšnia“ šiame festivalyje yra tai, kad kiekvienais metais vyksta vis skirtingi ir įdomūs muzikiniai pasirodymai.

Tad, mano nuomone, „Youthfest’as“ reikalingas ir naudingas jaunimui, išskirtinis ir tikrai smagus.

Milda Mikeliūnaitė

Manau, dauguma Rokiškio jaunimo pritaria, kad įdomių ir naudingų veiklų vasarą Rokiškyje nebūna daug. Todėl labai džiaugiuosi, kad RJOS „Apvalus stalas“ savanoriai jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja tradicinį „Rokiškis Youth Fest“ festivalį, kuris ne tik užima jaunus žmonės, tačiau ir supažindina su diskusijų kultūra, kurios pas mus trūksta. Smagu, kad didelis dėmesys skiriamas dalyvių (žiūrovų) įtraukimui sudarant galimybes gilintis į diskusijų temas, galimybę užduoti klausimus ir gauti į juos atsakymus.

„Rokiškis Youth Fest 2023“ organizatoriai apie festivalį

Tautvilė Jasiulevičiūtė

Po praėjusių metų „Rokiškis Youth Fest“ organizavimo supratau, kad galime padaryti didesnį ir įdomesnį jaunimo festivalį Rokiškiui, todėl nusprendžiau organizuoti ir šių metų festivalį, kuris tikrai pranoko mano pačios lūkesčius. Be to, su šio festivalio organizavimu, galima įgauti labai daug naudingos patirties ir mėgautis sudėtingu, bet įdomiu organizavimo procesu.

Tikiuosi, kad Rokiškio jaunimas neliks abejingas, palaikys savo bendraamžius, kurie organizuoja „Rokiškis Youth Fest 2023“, ir dalyvaudamas šiame festivalyje tikrai išsineš daug naudos informacijos bei nerealių emocijų.

Emilis Kačinskas

Prie festivalio organizavimo prisijungti nusprendžiau, nes niekada nebuvau organizavęs didelio renginio, kuris man keltų iššūkį. Organizuoti noriu, nes Rokiškyje trūksta įdomios veiklos jaunimui, kad jie įgautų naudingų žinių ir viskas būtų pateikiama įdomiai.

Tikiuosi, kad į renginį pritrauksime ne tik vietinį jaunimą, tačiau ir iš kitų miestų, nes festivalis jau vyksta ketvirtus metus ir mūsų lūkesčiai auga.

Mija Jurkštaitė

Prie „Rokiškis Youth Fest 2023“ nusprendžiau prisijungti sužavėta pačios idėjos. Žinodama, kad yra galimybė prisidėti ir suteikti ne tik linksmą, bet ir kokybišką pramogą visam Rokiškio jaunimui, įgauti sau asmeniškai naudingos patirties ir praleisti kokybiškai laisvalaiki, nelikau abejinga.

Jau nuo pat projekto įgyvendinimo pradžios mes su organizacine komanda kalbėjome, kad Rokiškio jaunimo poreikiai yra įvairūs, tai tikiuosi, kad šiais metais visos sugalvotos veiklos jaunimui patiks ir paliks ne tik gerų įspūdžių, bet ir naujų suvokimų.

Dangiras Rancevas

Nusprendžiau organizuoti „Rokiškis Youth Fest 2023“, nes neturėjau įdomios ir naudingos veiklos, kuria būčiau užsiėmęs, ne paslaptis, Rokiškyje nėra labai daug veiklų, tad atsirado noras padaryti tai, kas būtų pačiam įdomu.

Tikiuosi daug žmonių ir kad jie išliktų viso festivalio metu suinteresuoti mūsų veiklomis, taipogi tikiuosi, kad viskas vyks pagal planą ir kad išmoksiu kuo daugiau naudingų dalykų, kurie pravers ateityje.

Miglė Krasauskaitė

Nusprendžiau organizuoti Rokiškio jaunimo festivalį, nes man rūpi sukurti vietą, kur jaunimas nejaustų veiklų tuštumos ir savo laisvalaikį galėtų praleisti smagiai ir kokybiškai. Labai džiaugiuosi, kad šių metų festivalis suteiks puikią galimybę jauniems žmonėms išreikšti save per šokį ar sportą bei skatins jauno žmogaus sąmoningumą.

Galiausiai noriu patirti organizacijos proceso iššūkius, tobulėti, susipažinti su ambicingais žmonėmis ir įgyti vertingos patirties. Festivalio organizavimas reikalauja bendradarbiavimo, ryžtingumo, kūrybiškumo ir organizacinių įgūdžių. Tad visos šios patirtys suteiks didelę vertę tolimesniam gyvenimui, prisidės prie mano asmeninės plėtros ir padės man įgyti įvairiapusę kompetenciją.

Iš „Rokiškis Youth Fest 2023“ tikiuosi nepakartojamos energijos, daug žmonių, besijuokiančių saulytėje, bei nepamirštamų ir linksmų akimirkų.

Organizuodami festivalį įgauname naudingos patirties, mokomės iš klaidų ir darome iš noro sukurti puikų laisvalaikį jaunimui.

Kviečiame jus prisijungti prie mūsų unikalios festivalio atmosferos, kurioje bus gausybė įvairiausių renginių, veiklų ir diskusijų. Šis festivalis suteiks jums puikią galimybę smagiai praleisti laiką, įgyti vertingos patirties, susipažinti su talentingais ir kūrybingais žmonėmis diskusijų metu bei atrasti naujas galimybes ir pomėgius. Lauksime Jūsų birželio 10 ir 17 d. „Rokiškis Youth Fest 2023“ festivalyje!

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: