K. Pabijuto piešinys.

Į viešumą – po atleidimo

Vadinamoji gėlių istorija apaugo įtarimais, kad savivaldybė gėlių paslaugą perka galimai neskaidriai. To pagrindinė prielaida – šią paslaugą ji perka iš firmos „Gėlės Rokiškyje“, kuri priklauso rajono mero Antano Vagonio svainiui (žmonos broliui Vigidijui Staigiui). Abu jie – buvę socialdemokratai, pernai palikę narystę partijoje.

 

Arūno Krasausko sutuoktinė dirba „Gėlių Rokiškyje“ įmonėje, tad įtarimų šešėlis dėl galimai neskaidrių gėlių pirkimo sutarties reikalų pasiekė ir miesto galvą.
Arūno Krasausko sutuoktinė dirba „Gėlių Rokiškyje“ įmonėje, tad įtarimų šešėlis dėl galimai neskaidrių gėlių pirkimo sutarties reikalų pasiekė ir miesto galvą. Redakcijos archyvo nuotr.

Pernai vasarą meras inicijavo tarnybinį patikrinimą paties paskirtam patarėjui Tadui Barauskui, socialdemokratų rajono lyderiui. Viešai pranešta, jog šis socialdemokratų reikmėms pirko gėlių bei gedulo vainikų iš „Gėlių Rokiškyje“ ir mokėjo iš savivaldybės sąskaitos. Nors patikrinimą atlikusi tuomečio direktoriaus Valerijaus Rancevo sudaryta komisija, kuria vadovavo pats A. Vagonis, neįžvelgė patarėjo didelių nuodėmių ir rekomendavo apsiriboti pastaba T. Barauskui, meras jį iš patarėjų išspyrė nelaukdamas, net kol šiam baigsis atostogos.

Prieš T. Barausko „giljotiną“ iš savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų buvo išmestas ir kitas įtakingas socialdemokratas Rimantas Velykis, vadovavęs savivaldybės viešųjų pirkimų komisijai. Nepasitikėjimą juo pareiškė 14 tarybos narių (iš 25). Paaiškėjus, kad už nepasitikėjimą R. Velykiu balsavo ne tik tuometinė opozicija, bet ir keletas savų iš daugumą turėjusių partijų (socialdemokratų, „tvarkiečių“ ir „darbiečių“), trijulės laivo vienybės būrė plyšo… R. Velykis darbo neteko liepą, turėdamas nedarbingumą.

Rimantas Velykis, buvęs viešųjų pirkimų komisijos vadovas, užsiminė, jog gėlės – tik smulkmena, kuria gali būti pridengti „kiti dalykai“. Redakcijos archyvo nuotr.

Rajono politikos dėliones sekantys rokiškėnai tada svarstė, kad įtakingų socialdemokratų išgujimas iš svarbių postų – apgalvotas veiksmas. O savivaldybės gėlytės – tik dūmų uždanga, po ja slepiasi  daug pragmatiškesni žingsniai, kuriais siekiama sumenkinti įtakingų socialdemokratų, ypač skyriui vadovaujančio T. Barausko, reputaciją bei jo galimybes ateinančią kadenciją siekti mero posto.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
14 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Henka
2018 20 balandžio 9:59

Socdemai-komunistai neturi savigarbos, nes yra valdomi kontrabandistu seimineles… Kaip galima is kontrabandininku lizdo kilusi asmeni kelti i merus? Nori iki asaru komuna tureti Rokiskyje savo Komski.

Piotras
Piotras
2018 19 balandžio 15:45

O koks padarytas nuostolis savivaldybei? Idomu uz tokius darbelius pasodins Vagoni su Svogeriu ar ne??? O cia Rancevo negali uzkabinti, nes tas dejo parasus ant saskaitu? Pavok vista pasodins, milijona ponas esi.

Ziniukas
Ziniukas
2018 19 balandžio 14:40

Suorganizavo, kad Vagonio svogeris, kuris teistas laimetu konkursa. O po to liko mazoji dalis parduoti geromis kainomis. O idomu keliese dalindavosi pelna???

Ziuzi
Ziuzi
2018 19 balandžio 14:30

O as galvoju, kad nukentes eiliniai, kurie prie popieriuku sedejo, kas pinigus pasiieme tie issisuks.

Maras
Maras
2018 19 balandžio 13:06

Vagonis pasirupino savais, kad nebadautu 🙂

Piktas dede
Piktas dede
2018 19 balandžio 12:20

Esme, ta, kad konkursas buvo laimetas pasiulius maziausia kaina. Bet savivaldybe ir jos istaigos perka geles ir visa kita is Vagonio svogerio Staigio ne pagal konkursines kainas. Ir del to fntt daro tikrinima matydama galima pinigu plovima. Apie tai puikiai zino Vagonis, Rancevas. O kas is to pelnosi, pagalvokite patys.

Gloriuos
Gloriuos
2018 19 balandžio 11:43

Kokia zema musu mero morale, ismete buvusius bendrapartiecius is darbu, kad niekas nezinotu ir galetu sukti reikalus. Bet suzinojo ir FNTT manau sustatys vyska i savo vieta.

Balbieriskis
Balbieriskis
2018 19 balandžio 11:33

As ir galvoju, ko taip Vagonis saugojo Ranceva. Tai pasirodo Rancevas visas saskaitas pasirasinedavo. Va taip ir islenda visi interesai.

Klaustukas
Klaustukas
2018 19 balandžio 11:03

Ar teisybe, kad Staigiui Vagonio svogeriui del patikrinimo jau iskelta baudziamoji byla???

Rokis Balboa
Rokis Balboa
2018 19 balandžio 10:48

Kokia islindo grandine, tiksliau kokia grandine istrauke FNTT (Finansiniu nusikaltimu tyrimo tarnyba). Cia reikia kelti baudziamasias bylas ponams ilgais pirstais.

Andriushka
Andriushka
2018 19 balandžio 9:05

Skaitant laikrasti pasirodo visa Vagonio gimine ir artimieji dalinosi pinigus

Henka
2018 19 balandžio 8:57

Kontrabandistas bande kiaule pakistiti merui, neisdege… liko be darbo…

Ziurke
Ziurke
2018 18 balandžio 18:38

Lenda Vagonio darbai

pareiskejas
pareiskejas
2018 18 balandžio 12:25

valio! pagaliau paaiskes atsakingojo pareiskejo fintai

Rekomenduojami video: