Eltos nuotr.

 

Spalio 5 d. prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, jog teisę rinti Seimą turi šiek tiek daugiau nei 2,5 mln. Lietuvos piliečių. Sėlos rinkimų apygardos, jungiančios mūsų ir dalį Kupiškio savivaldybės teritorijos, rinkėjų sąrašuose yra 32 tūkst. 548 balsavimo teisę turinčių asmenų. Mūsų rajone gyvenamąją vietą deklaravusių rinkėjų yra  28 tūkst. 567.

Spalio 5 ir 6 d. išankstinis balsavimas nuo 8 iki 20 val. vyks rajono savivaldybės I a. salėje. Šią savaitę vyks balsavimas ir specialiuosiuose paštuose( tokią teisę turinčiose įstaigose bei gyventojų, turinčių teisę balsuoti namuose).

Seimo rinkimuose dalyvauja per 1400 kandidatų (dešimt į vieną vietą). Prieš ketverius metus konkurencija DĖL Seimo mandato buvo šiek tiek didesnė. Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje bus 14 sąrašų:  dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas. Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 d., antrasis rinkimų turas – spalio 23 d.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: