GR archyvo nuotr.

Trečioji rinkliava

„Trečius metus besitęsianti plataus masto karinė agresija Ukrainoje pražudė daugybę gyvybių, karo pasekmes kenčia be maitintojų likusios šeimos, netekę ir vis netenkantys namų, taigi, visų mūsų pagalba karo siaubą išgyvenantiems broliams ir sesėms Ukrainoje – gyvybiškai svarbi. Ypač seneliams, ligoniams, kurie likę vieni, nes sūnūs, anūkai – fronte, o moterys su vaikais pasitraukę į saugesnes teritorijas. Mūsų pagalba reikalinga ir tūkstančiams pafrontėje tebegyvenančių suaugusių ir vaikų. Negalime likti abejingi pagalbos prašymams, todėl kviečiame jus dar kartą susitelkti ir pagal išgales prisidėti prie paramos Ukrainai“, – kviečia Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas.

Vyskupų skelbiama Ukrainai skirta rinkliava per sekmadienio šv. Mišias – trečioji nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios. 2022-ųjų vasarį Lietuvos tikintieji bažnyčiose paaukojo 460 tūkst. eurų, 2023 m. kovą – 260 tūkst. eurų, taip pat aukojo lėšų per „Caritą“ ir prisidėjo parama maisto produktais, higienos prekėmis, kitais prašomais paaukoti daiktais.

„Noriu padėkoti ir išreikšti giliausią dėkingumą už jūsų paramą ir kad nepalikote mūsų vienų kovojant prieš agresorių. Lietuviai Ukrainoje yra labai gerbiami ir artimi mums. Ypatingai svarbu, kad jūsų žemės sūnus, Apaštališkasis Nuncijus Visvaldas Kulbokas, nepaliko Ukrainos, o palaiko vietinius žmones, lanko parapijas. Mums tai yra didelės drąsos pavyzdys“, – sakė vizito į Lietuvą atvykęs „Caritas-Spes Ukraine“ vadovas kun. Vyacheslavas Grynevychius.

Kaip pabrėžė kun. V. Grynevychius, nuo plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios Lietuvos „Caritas“ buvo vienas pirmųjų, ištiesusių pagalbos ranką, teikusių humanitarinę pagalbą ne tik per „Carito“ struktūras, bet ir tiems, kurie prašė pagalbos tiesiogiai.

GR ir „Carito“ archyvo nuotr.

Už savo kraštą, bet ir mus visus

„Mums paramos rinkimas visų pirma svarbus dėl pažeidžiamiausių žmonių Ukrainoje, kuriems mes ne tik norime, bet ir galime padėti. Antra – matome didelę prasmę taip minėti „Carito“ Lietuvoje atkūrimo 35 metų sukaktį. Trečia – didžiausia dovana mums šia proga, kad pavyko į Lietuvą pasikviesti brangius kolegas karitiečius iš Ukrainos“, – vardijo Lietuvos „Carito“ vadovė D. Bukeikaitė.

Liudijimai iš pirmų lūpų apie Ukrainos žmonių realybę šiandien ir kaip karitiečiai jau trečius metus visomis išgalėmis stengiasi padėti daugiau nei 5 milijonams šalies viduje perkeltų žmonių, vaikams, seneliams, ligoniams pafrontėje ir kitose nuolat atakuojamose teritorijose – tikime – įkvėps dar stipriau telktis pagalbai žmonėms, kuriuos jau labai stipriai sulaužė karas ir kurie vis viena nepasiduoda. Dėkodami už dar vieną išgyventą dieną jie kovoja ne tik už savo kraštą, bet ir mus visus“, – sakė Lietuvos „Carito“ vadovė.

Aukoti galima ir pervedant lėšų į specialią Lietuvos „Carito“ banko sąskaitą Ukrainai: LT257300010115125026

GR ir „Carito“ inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: