Kaistant geopolitinei situacijai, gyvenant šalia sunkiai prognozuojamų teroristų, net šalčiausių nervų žmogui kyla klausimas, kur slėptis kilus pavojui. Rokiškio rajone šiandien yra 17 kolektyvinės apsaugos statinių ir 6 priedangos, kur kelioms valandoms galėtų pasislėpti maždaug trečdalis mūsų žmonių. Tinkamos slėptuvės Lietuvoje – vos kelios, ir jos skirtos ne eiliniams žmonėms. „Nelaimės atveju svarbiausia nepanikuoti, klausytis informacinių pranešimų ir pagal juos elgtis. Nes panika gali padaryti daugiau žalos“, – sakė rajono savivaldybės administracijos patarėja (savivaldybės parengties pareigūnė) Giedrė Kunigėlienė.
Slėptuvės – sovietinių laikų
„Apie slėptuves drįsčiau pasidalinti citata iš vieno straipsnio: „Daug mažiau nei priedangų yra bunkerius primenančių slėptuvių, kurios saugotų nuo tiesioginio raketų smūgio. Tokių slėptuvių yra vos tūkstantis, bet dauguma – sovietinių laikų. Trečdalis nebetinkamos naudoti“, – sakė G. Kunigėlienė
Ji paaiškino, kad slėptuvės tai – specialiosios paskirties statiniai arba specialiai įrengtos patalpos apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių valstybės tarnautojus ir darbuotojus, vykdančius valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms nustatytus uždavinius ir funkcijas bei užtikrinančius valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklą ekstremaliųjų situacijų ar karo metu.
„Kolektyvinės apsaugos statiniai yra iš anksto parinkti ir specialiai pažymėti statiniai, kurie gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Kolektyvinės apsaugos statiniuose bus surenkami evakuojamieji arba laikinai apgyvendinami evakuotieji gyventojai. Juose organizuotai bus teikiamos gyvybiškai būtinos paslaugos: aprūpinama maistu, geriamuoju vandeniu, vaistais, higienos reikmenimis, švariais drabužiais“, – sakė G. Kunigėlienė.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…”
Civilinės saugos nykimas prasidėjo: kai pavaldumą iš Krašto apsaugos ministerijos perėmė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Geriausia tokiu atveju sleptis ant sofutes pries televizoriu
Jeigu prasidetu karas labiausiai reiketų saugotis vietinių kariūnų, šie iskart pultų suvedineti asmeninių sąskaitų ir atiminetu naujus automobilius. Veliau prasidetų nato apsaudymai su kasetinemis bombomis, tam ir yra nato, skirtingos tautybes, skirtingos kulturos, niekas nežiūres kur civiliai,kur mokyklis, darzeliai,viską šluos nuo žemes paviršiaus.