Asociatyvi nuotr.

Skundas iš Šikšnių

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas sako, jog kasmet daugėja skundų dėl melioruotoje žemėje, drenažo rinktuvo vietoje ar jo apsauginėje zonoje iškastų tvenkinių. GR archyvo nuotr.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas sako, jog kasmet daugėja skundų dėl melioruotoje žemėje, drenažo rinktuvo vietoje ar jo apsauginėje zonoje iškastų tvenkinių. Vienas tokių skundų buvo gautas iš Šikšnių kaimo (Juodupės sen.). Gavus skundą buvo organizuotas Gamtinių reiškinių, fizinių ar juridinių asmenų veikla padarytos žalos žemės ūkio pasėliams ar melioracijos įrenginiams nustatymo komisijos išvažiuojamasis posėdis. Jame dalyvavo savivaldybės darbuotojai ir Žemės ūkio agentūros inžinierius-inspektorius Arūnas Adomaitis.

 

 

 

Projektas būtinas

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė sako, kad anksčiau iki 10 arų ploto tvenkiniams net nereikėjo projektų. Dabar bet kuriuo atveju projektas būtinas. GR archyvo nuotr.

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė sako, kad panašių incidentų kasmet būna nemažai, ypač pavasarį ir rudenį gyvenvietėse. Kasant tvenkinius melioruotuose plotuose, labai svarbu tinkamas projektas. Kita vertus, didžioji dalis melioracijos ir drenažo įrenginių įrengti prieš beveik 30 metų, ir dažnai yra gerokai nusidėvėjusi. Be to, ne visada lengva tiksliai nustatyti drenažo rinktuvo vietą, nes ir turimi detalūs sklypų planai ne visada labai tikslūs.

 

 

 

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: