Vaida Matiukaitė. Sigito Daščioro nuotr.

„O į JAV rinką įeiti nėra taip paprasta… Su kolega ten atidarėme įmonę. Po karantino nusprendžiau kurti Amerikos moterims. Sudalyvauti kasmetiniame mados šou renginyje mane pakvietė ,,Lithuanian Ladies Club“. Šiemet jame dalyvavome 8 dizaineriai. Pati pristačiau savo vienuolikos rankinių kolekciją. Man padėjo ir dukra Greta, kuri buvo vienu iš modelių. Pristatėme paprastas, praktiškas, kasdieniam dėvėjimui pritaikytas rankines“, – iš karto po renginio laikraščiui sakė dizainerė.   

 

– Kaip atsidūrei Amerikoje ant podiumo kaip rankinių dizainerė? Prieš dešimtmetį buvo vienetinių rankinių kolekcijos pristatymas Rokiškio dvare. Tada buvo ovacijos, po to šioje srityje viešai – tyla. O dabar staiga šuolis į JAV. Skamba kaip kosmosas.

– Pradžia nebuvo lengva. Išbandyti Amerikos rinką nusprendžiau po karantino. Tas metas, manau, buvo nelengvas ne tik man, bet ir daugeliui kūrėjų. Dėl visiems aiškių priežasčių. Viso šito reikalo ėmėmės dviese – aš ir Filadelfijoje gyvenantis mano dėdė Vytas Maciūnas. Taip tapome dar ir kolegomis. Pirmieji žingsniai buvo dalyvavimas nedidelėse mugėse. O dabar baigiame kurti internetinę parduotuvę, kuri veiks ne tik Amerikoje. JAV pirkėjas yra ganėtinai išrankus, reikia užsitarnauti jo pasitikėjimą savo darbo kokybe. Sulaukiau komplimentų dėl rankų darbo, dėl kokybės, buvo tiek žmonių, kad net ne viską atsimenu, kas ką sakė. Užsakovai JAV ir Lietuvoje labai skiriasi. Čia su klientu dažnai derinu, kas ir kaip, tariamės dėl piešinio ar kitų detalių, o ten  viską nuo A iki Z patiki man. Galiu sakyti, jog gaunu visišką kūrybos laisvę. Ar dar spėsiu kurti ir čia, ir ten, nežinau. Viena – vargu.

Kaip papuoliau ant podiumo JAV? Taip jau nutiko, kad paprašė sukurti rankinę mažiems šuniukams nešioti. Man tai nauja. Nebuvau to dariusi.

Vaidos Matiukaitės asmeninio archyvo nuotr.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: