15min nuotr.

LAKD nurodo, kad gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte. Tačiau patekus į situaciją, kuomet susidūrimo su gyvūnu išvengti nepavyksta, reikėtų stengtis sumažinti smūgi.

Tokiu atveju reikėtų automobilį nukreipti į tą pusę, iš kurios gyvūnas atėjo, žiūrėti ne į gyvūną, o ta kryptimi, kur norite važiuoti, pasistenkti trenktis į gyvūną automobilio šonu, o ne priekiu, prieš pat susidūrimą atleisti stabdžio pedalą (stabdant automobilio priekis nusileidžia, todėl padidėja tikimybė, kad stambus gyvūnas trenksis į priekinį stiklą), pasilenkti kuo žemiau (briedžiai ir elniai neretai užvirsta ant automobilio stogo), pažymi LADK.

Kelių direkcija primena, kad įvykus susidūrimui, vairuotojas pirmiausia turėtų nepamiršti įjungti automobilio avarinę šviesos signalizaciją, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ir tik įsitikinęs, kad yra saugu, išlipti iš transporto priemonės. Taip pat pastatyti avarinio sustojimo ženklą.

Taip pat pažymima, kad pranešus apie įvykį, vairuotojui geriau grįžti į automobilį ir pagalbos laukti jame, nereiktų bandyti gyvūno patraukti į šalikelę. Jei gyvūnas gyvas, vairuotojui derėtų vengti prie jo artintis – gyvūnas gali išsigąsti ir pradėti bandyti bėgti, o tai gali sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams bei pačiam vairuotojui.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, per 4 šių metų mėnesius Lietuvos keliuose užfiksuoti 1482 techniniai eismo įvykiai su gyvūnais, 2 įskaitiniai, kuriuose sužeisti 2 žmonės

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: