Lietuvos Raudonojo Kryžiaus nuotr.

Bėdos ištiktiems – trūksta kasdienių daiktų

Dažniausiai trumpuoju numeriu 111 skambina vieniši žmonės: senjorai, negalią turintieji, mamos ar tėčiai, kai patys nebegali pasirūpinti savo ar vaikų būtinaisiais poreikiais dėl ligos, prarasto darbo, mažų pensijų. „Dažniausiai skambinantieji neturi artimųjų, į kuriuos galėtų kreiptis pagalbos, todėl skambina Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Pasitaiko ir atvejų, kai kreipiasi žmonės, kurių namus ir visą turtą pasiglemžė gaisras: tada žmonės nežino, ko griebtis ir kur kreiptis pagalbos, turi kurti gyvenimą iš naujo – užklupus tokioms nelaimėms, į pagalbą atskubame mes ir atliepiame būtiniausius poreikius daiktais ar konsultacijomis, psichologine pagalba“, – pasakoja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Ingrida Damulienė.

Ji sako, kad pagalbos higienos priemonėmis, kanceliarijos prekėmis žmonės prašo kiekvieną dieną. „Per pusmetį šios veiklos, sulaukėme daugiau nei 10 tūkstančių skambučių. Poreikis tokiai humanitarinei pagalbai tikrai yra didelis, todėl ir prašome visuomenės pagalbos higienos priemonėmis – padėti atliepti poreikį tų žmonių, kurie stokoja tikriausiai daugeliui mūsų kasdienių, įprastų daiktų – higienos priemonių ir kanceliarijos prekių vaikams“, – sako I. Damulienė.

Kiekvieną ragina savanoriauti akcijoje

LRK vadovė taip pat skatina prie akcijos prisijungti ir savanoryste. „Jei vis galvojate, kad norite išbandyti savanorystę, bet dar neprisiruošėte to padaryti, ši akcija – puikus šansas. Savanoriauti higienos priemonių rinkimo iniciatyvoje gali kiekvienas nuo 14 metų, o 12-13 metų vaikai – lydimi tėvų. Labai kviečiame prie akcijos prisidėti savomis rankomis“, – ragina I. Damulienė.

Akcija bus vykdoma visoje Lietuvoje, 132 taškuose. Žmonės, norintys prisidėti prie pagalbos daiktais bėdos ištiktiems žmonėms, gali tai padaryti artimiausioje „Maxima“, „IKI“, „Lidl“, „Rimi“ ar „Norfa“ parduotuvėje nupirkę sąrašuose nurodytas priemones ir jas atidavę vietoje esantiems LRK savanoriams.

Reikalingų daiktų sąraše nurodytos tokios priemonės: dušo geliai, šampūnai, dantų šepetėliai, pasta, sauskelnės – vaikams ir suaugusiems, skutimosi peiliukai, gelis ir putos, higieniniai įklotai, tualetinis popierius, rankų muilas, priemonės skalbimui, indų plovikliai, drėgnos servetėlės ir talkas vaikams. Taip pat prašo aukoti piešimo ir rašymo priemones, kuprines, popierių ir sąsiuvinius vaikams.

Iniciatyva bus vykdoma šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Varėnoje, Elektrėnuose, Kretingoje, Kuršėnuose, Mažeikiuose, Tauragėje, Rokiškyje, Ukmergėje, Utenoje, Vilkaviškyje, Visagine, Šilutėje, Marijampolėje.

Daiktus padovanoti bus galima gegužės 24 ir 25 dienomis. Gegužės 24, penktadienį, savanoriai norinčių prisidėti lauks nuo 16 iki 20 val, o 25 dieną, šeštadienį – nuo 11 iki 16 val. Negalintys dalyvauti akcijoje žmonės, kviečiami prisidėti finansiškai paskambinus trumpuoju numeriu 1430, auka – 5 Eur.

Norintys savanoriauti akcijoje, kviečiami užpildyti anketą čia: https://redcross.lt/paramosrinkimas/

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: