Eligijaus Daugnoros nuotr.

Čia yra daug gero, bet vienas dalykas pamirštas. Dirbau šitoj bibliotekoj 35 metus. Šitoj knygoj bibliotekos istorija nutrūksta sulig mano atėjimu dirbti. Kitaip sakant, bibliotekos istorijos nuo tų metų nebėra. Baisiai keista situacija. Koks pasiteisinimas? „Čia sovietmetis“. Aš bibliotekoj dirbdama to sovietmečio nejaučiau. Dirbau, ką turėjau dirbti.

Statistiniai duomenys yra, bibliografija visa, bet apie patį darbą istorijos beveik ir nėra. O juk per tuos 35 mano darbo metus buvo labai daug padaryta. Iki pat kompiuterizacijos. Užtai man ir atrodo, kad mano darbas nuimtas. Ne tik iš manęs atimta, bet ir iš bibliotekos.

 

– Tai Jūs visus tuos 35 metus ir dirbot direktore?

Taip. Kai atėjau dirbti, čia buvo keturios babytės. Muziejaus pirmam aukšte du kambariukai ir viršutinėj salėj knygos išdėstytos. Muziejuj turėjom patalpas. Tuo laiku biblioteka buvo tik skaitytojų aptarnavimo taškas. Kai pradėjau dirbti, mums atidavė buvusį rajono komiteto pastatą. Padarėm remontą. Vadovavau, skaičiau statybinę literatūrą. Buvo paskirtas statybų prižiūrėtojas, čia, kaimynystėj, ir gyveno, bet, kiek mačiau, ateina, pageria, parūko ir išeina – tokia ta priežiūra buvo. Statybininkai man: „Mes šito nedarysim.“ O namas senas, reikėjo komunikacijas įvesti, viską sutvarkyti. Nebuvo nei vandentiekio, nei padorios elektros instaliacijos. Kai projektą padarė, man buvo aišku, kad daug ką reikia keist. Buvo tokie geri, stiprūs senoviniai laiptai, statybininkai mane pasikvietė: „Mes šitų laiptų neardysim.“. Nenusileidau nė žingsnelio. Jie labai daug ko nenorėjo daryti. Bet išardė ir tuos laiptus, naujus padarė. Tą pano, kuris fojė yra, padariau, sutvarkėm biblioteką kaip reikalas. Atsikraustėm iš muziejaus – atrodė, dingom čia – tiek vietos buvo. Bet žinojau, kad fondai didės ir šitas pastatas greit užsipildys. Ir darbuotojų po truputėlį daugėjo, ir pavadinimas kelis kartus keitėsi. Išeidama palikau jau 8 ar 9 žmones. Buvom pradėję pasiruošimą ir bibliotekos kompiuterizacijai.

Daugiau – penktadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: