„Pastarųjų metų statistika rodo, kad daugėja abiturientų, besirenkančių laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, o mokyklinio egzamino kandidatų skaičius mažėja. Lyginant su praėjusiais metais mokyklinį egzaminą šiemet laikys virš 300 kandidatų mažiau. Taigi vis daugiau jų pirmenybę teikia valstybiniam lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui,“ – sakė egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.
Šiemet valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikyti pasirinko 17 364 abiturientai, mokyklinį – 8 852. Pernai šį egzaminą išlaikė 92 proc. kandidatų, o šimtukus gavo 379 kandidatai.
Kaip informuoja ŠMA, lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu kandidatai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių temų: dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinio rašinio temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos pateikiami du autoriai, tačiau jie rekomenduojami. Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, tačiau moksleiviai jį gali rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų privalomų autorių (besimokantiems bendruoju kursu jų yra 26, išplėstiniu – 36).
Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai gali naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje. Iš viso per egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.
Neišlaikiusieji valstybinio ar mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino liepos 13 d. pakartotinėje brandos egzaminų sesijoje laikys mokyklinį brandos egzaminą.