GR archyvo nuotr.
Apie „didelius karščius“ pranešęs Indijos meteorologijos departamentas tokią oro temperatūrą užfiksavo dviejuose Delio rajonuose – Nareloje ir Mungešpure.
Sinoptikai prognozuoja, kad panašios temperatūros turėtų būti ir trečiadienį.
2022 m. gegužę Indijos žiniasklaida pranešė, kad oro temperatūra kai kuriose Delio dalyse pasiekė 49,2 laipsnius.
Indijoje vasaros dažnai būna labai karštos. Tačiau mokslininkai nustatė, kad dėl klimato kaitos karščio bangos darosi vis ilgesnės, dažnesnės ir intensyvesnės.
Naujojo Delio valdžia taip pat perspėja, kad nuo didelio karščio leipstančioje sostinėje gali imti trūkti vandens, o kai kuriuose rajonuose vandens tiekimas buvo apribotas.
Vandens ministrė Atishi Marlena paragino prisiimti „kolektyvinę atsakomybę“ ir liautis švaistyti vandenį, trečiadienį pranešė dienraštis „The Times of India“.
„Siekdami išspręsti vandens stygiaus problemą, ėmėmės įvairių priemonių – pavyzdžiui, daugelyje sričių vandens tiekimą sumažinome nuo dviejų iki vieno karto per dieną“, – paaiškino ministrė.
„Sutaupytas vanduo bus normuojamas ir tiekiamas toms sritims, kurioms jo trūksta labiausiai ir kuriose vandentiekiu galima naudotis vos 15–20 minučių per dieną“, – pridūrė ji.
IMD perspėjo dėl karščio poveikio žmonių ir ypač kūdikių, senolių ir sergančiųjų lėtinėmis ligomis sveikatai.
Tuo pat metu Vakarų Bengalijos valstiją ir šiaurės rytinę Mizoramo valstiją užklupo 38 žmonių gyvybes nusinešę smarkūs vėjai ir liūtys, kuriuos atsinešė Indiją ir Bangladešą sekmadienį pasiekęs Remalo ciklonas.
Bangladešo meteorologijos departamentas pranešė, kad šis ciklonas buvo „vienas iš ilgiausių šalies istorijoje“, dėl tokio pokyčio kaltindamas klimato kaitą.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: