15min.lt

Pasak Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko, pasaulinio lygio menininko S. Eidrigevičiaus menų centro įkūrimas Panevėžyje yra svarbus žingsnis stiprinant visą regioną.

„Tokios svarbos kultūros objektas šalia europinių „Via Baltica“ ir atsirasiančio „Rail Baltica“ kelių turėtų tapti svaria priežastimi ne tik pravažiuoti, bet ir užsukti į mūsų miestą. Muziejaus tikslas – tapti vietos, šalies bendruomenės, S. Eidrigevičiaus kūrybos gerbėjų iš viso pasaulio traukos tašku, svarbia ir šiuolaikiška miesto kultūrinių patirčių vieta“, – pranešime cituojamas Panevėžio meras.
Skelbiama, kad šiuolaikinio meno muziejuje eksponuojama gausi S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Debiutinė muziejaus paroda „ICON – O – STASYS“ užima daugiau nei 1 000 kv. metrų plotą per tris muziejaus aukštus.
Trijų dienų muziejaus atidarymo programą taip pat puoš specialiai šiai progai Donato Ulvydo režisuota vaizdo projekcija apie muziejaus freskos gimimą, kurios koncepcijos autorius – Dalius Abaris.
Panevėžio savivaldybė atkreipia dėmesį, kad naujai atidarytame muziejuje panevėžiečiai galės lankytis nemokamai visą vasarą.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: