15min nuotr.

Abiturientai jau gali sužinoti pirmųjų šešių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, užsienio kalbos (vokiečių ir prancūzų), geografijos bei biologijos – rezultatus. Laikinai Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) direktoriaus pareigas einantis Aidas Aldakauskas džiaugiasi gerėjančiais lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatais.
„Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai išlaiko gerėjančias tendencijas jau keletą metų. Ir šiemet iš beveik 17 tūkstančių kandidatų, apie 92 proc. išlaikė, o šimtukus gavo 342 mokiniai“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje teigė A. Aldakauskas.
Praėjusiais metais išlaikiusiųjų lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą buvo kiek mažiau (92 proc.), tačiau kiek daugiau gavusių aukščiausią įvertinimą (2,2 proc.).
NŠA duomenimis, dauguma kandidatų šiemet rinkosi samprotavimo rašinį temą „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ – ją gvildeno virš 10 tūkst. kandidatų. Antroji pagal populiarumą – literatūrinio rašinio tema „Moters vaizdavimas literatūros kūriniuose“. Ją pasirinko virš 4 tūkst. kandidatų. Apie 1 tūkst. kandidatų apsisprendė rašyti samprotavimo rašinį tema „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“, o literatūrinio rašinio tema „Visuomenės tobulinimo siekiai literatūroje“ sulaukė 758 kandidatų dėmesio.
Egzamino neišlaikiusiųjų šiemet mažiau nei pernai: egzamino neišlaikė 7,2 proc. kandidatų, 2022 m. – 8 proc.
Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino išlaikymo riba – 30 taškų iš 100 galimų. Egzamino rezultatų vidurkis – 56,3 taškai (pernai – 55,9).
Kandidatai, kurie neišlaikė lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, laikys mokyklinį brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje liepos 13 d.
Matematikos egzamino rezultatai geresni nei praėjusiais metais
Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 14334 kandidatai – pusantro šimto mažiau nei praėjusiais metais. Egzaminą išlaikė 84,6 proc. kandidatų (2022 m. – 64,6 proc., 2021 m. – 84,8 proc.).
„Taip pat labai smagu, kad gerėja matematikos rezultatai. Jei yra geresni nei praėjusiais metais. Išlaikymą turime apie 85 procentų. Taip pat turime apie 180 šimtukų“, – sakė A. Aldakauskas.
Šimto balų įvertinimą gavo 179 kandidatai, tai sudaro 1,2 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų (2022 m. – 0,8 proc.).
Norint gauti aukščiausią įvertinimą šių metų egzamine, reikėjo surinkti 56–60 taškų. Matematikos egzamino išlaikymo riba – 10 taškų iš 60 galimų. Egzamino rezultatų vidurkis siekia 23,9 taško (2022 m. – 16,3, 2021 m. – 21,9).
Egzamino neišlaikė per 2000 kandidatų arba 15,4 proc. (2022 m. – 35,4 proc., 2021 m. – 15,2 proc.).
Pasak laikinojo NŠA direktoriaus, norėtųsi, kad toks matematikos egzamino rezultatų gerėjimas taptų tendenciniu.
„Aišku, jeigu tendencija gerėjimo išsilaikytų bent keletą metų, tai sakytume, kad ne tik sugrįžome rezultatu į kokius 2017 metus, bet reiškia tas rezultatas yra tvarus ir mūsų darbai, kuriuos darome, yra prasmingi“, – teigė A. Aldakauskas.
„Būtų gerai ties tuo 15 proc. nesustoti ir ilgalaikis matematikos mokymo ir mokymosi planas, kurį parengė ministerija, kartu su ekspertais, matyt ir orientuotas į tai, kad užtikrintų tvarumą ir gerėjimą ateityje“, – pažymėjo jis.
Anot A. Aldakausko, geresnių matematikos egzamino rezultatų šiemet tikėtasi dėl gerėjančių bandomųjų patikrinimų rezultatų.
„Vidutinis per bandomąjį matematikos brandos egzaminą surinktų taškų skaičius šiemet išaugo 2 taškais lyginant su praėjusiais metais. Šis rezultatas leido tikėtis ir geresnių įvertinimų per matematikos valstybinį brandos egzaminą. Jis taip pat parodė, kad abiturientai išties egzaminui ruošėsi nuosekliai visus metus“, – pažymėjo A. Aldakauskas.
Prancūzų ir vokiečių kalbų egzaminus išlaikė visi kandidatai
Šiais metais ir vokiečių, ir prancūzų kalbų valstybinius egzaminus laikė mažiau kandidatų nei praėjusiais metais: vokiečių – 28 kandidatai (2022 m. – 53), prancūzų – 15 kandidatų (2022 m. – 22). Kaip ir penai egzaminus išlaikė visi juos pasirinkę kandidatai.
Užsienio kalbų (prancūzų, vokiečių) egzaminus sudarė 4 dalys: klausymas, skaitymas, rašymas ir kalbėjimas. Kiekviena egzamino dalis – ketvirtadalis bendro vertinimo. Šių egzaminų išlaikymo riba – 16 taškų iš 100 galimų.
Šimto balų įvertinimą vokiečių kalbos egzamine gavo 6 kandidatai, t. y. 21,4 proc. visų laikiusiųjų egzaminą (2022 m. – 18,9 proc.), prancūzų kalbos egzamine aukščiausią įvertinimą pasiekė 1 kandidatas. Praėjusiais metais nė vienam kandidatui nepavyko surinkti reikiamo taškų skaičiaus aukščiausiam įvertinimui gauti.
Geografijos ir biologijos egzaminus laikė daugiau kandidatų 
Šiais metais geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė per 510 kandidatų, o biologijos valstybinį brandos egzaminą – per 240 kandidatų daugiau nei praėjusiais metais.
„Įdomu, kad geografijos ir biologijos egzaminai šiemet buvo pasirinkti didesnio skaičiaus kandidatų nei pereitais metais ir apie 98 proc. tiek vieną, tiek kitą išlaiko. Turbūt smagu, kad biologijos egzamine ne tik, kad daugiau kandidatų, bet ir daugiau šimtukų nei praėjusiais metais“, – žurnalistams antradienį sakė A. Aldakauskas.
Geografijos egzaminą šių metų brandos egzaminų pagrindinėje sesijoje laikė 3949 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,6 proc. kandidatų (2022 m. – 99,2 proc.). Šimto balų įvertinimą gavo 7 kandidatai, t. y. 0,2 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų (2022 m. – 0,3 proc.).
Egzamino rezultatų vidurkis – 48,3 taško, panašus į 2021 ir 2020 metų. Praėjusiais metais jis siekė 51,6 taško. Kandidatų darbų vertintojai atkreipė dėmesį, kad šiemet kandidatams sunkiau sekėsi atlikti užduotis, reikalaujančias palyginimų, analizės, argumentavimo pagal duotus informacinius šaltinius, nors šios užduotys būna egzamine kiekvienais metais.
Biologijos egzaminą laikė 5785 kandidatai. Egzaminą išlaikė 97,8 proc. kandidatų (2022 m. – 96,3 proc.). Šimto balų įvertinimą gavo 51 kandidatas, t. y. 0,9 proc. visų egzaminą laikiusių kandidatų (2022 m. – 0,3 proc.). Egzamino rezultatų vidurkis – 49,5 taško, praėjusiais metais jis siekė 47 taškus.
Abiejų šių valstybinių brandos egzaminų išlaikymo riba – 16 taškų iš 100 galimų.
Individualūs balai – rezultatų sistemoje 
Abiturientai savo rezultatus gali sužinoti prisijungę prie brandos egzaminų kandidatų darbų demonstravimo ir rezultatų skelbimo sistemos – rezultatai.nsa.smm.lt su mokykloje gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu. Jungiantis pirmą kartą, privaloma pasikeisti slaptažodį. Jo nepasikeitus, kitą kartą prisijungti nebebus galima, praneša NŠA.
Rezultatus galima sužinoti ir prisijungus per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.
Po rezultatų paskelbimo per dvi darbo dienas mokiniai gali pateikti apeliacijas savo mokyklos vadovui. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Prieš teikiant apeliacijas rekomenduojama susipažinti su egzaminų darbų vertinimo instrukcijomis www.nsa.smm.lt. Visos apeliacijos bus išnagrinėtos iki liepos 26 d., pažymi agentūra.
Visų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 d., o pakartotinės brandos egzaminų sesijos – iki liepos 17 d.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: