GR archyvo nuotr.
„Lukiškių aikštėje šiuo metu yra daugiausia atvykusių rinkėjų, užsiregistravę 58, o šiaip yra apie 270 jau atvykusių“, – LRT radijui sakė VRK pirmininkė.
Tiesa, pirmasis rinkimų turas prezidento rinkimuose nepraėjo sklandžiai – dalyje apylinkių ėmė trūkti biuletenių. Tačiau VRK pirmininkė patikino, kad antrame situacija neturėtų pasikartoti.
„Komisijos tikrai stebėjo situaciją, įsivertino, kuriose apylinkėse tikėtinas didesnis aktyvumas ir buvo atspausdinta daugiau biuletenių“, – pažymėjo ji.
Pirmojo turo metu taip pat kilo nesklandumų norintiems balsuoti užsienyje – dalies rinkėjų nepasiekė biuleteniai. VRK pirmininkės teigimu, tai lėmė įvairios priežastys: tiek pašto tarnybų veikla, tiek neteisingai pateikti rinkėjų duomenys. Tačiau dėl trumpo laiko tarpo, L. Petronienės teigimu, antrame ture taip pat galima neišvengti tokių nesklandumų.
„Iš tiesų nėra ramu, nes yra dar trumpesnis laikas, kad rinkėjai gautų biuletenius užsienyje, kadangi jie yra siunčiami tik po pirmojo turo. Tai tikrai nėra ramu, bet tikimės, kad panašiai ( rinkėjų – ELTA) galės balsuoti kaip ir pirmame ture“, – tikino VRK pirmininkė.
Dėl ne vienerius metus kylančių problemų balsuojantiems užsienyje VRK ketina kreiptis ir į Seimą, kad būtų pakeistas Rinkimų kodeksas.
„Mes galvojame, kad reikia ankstinti visų kandidatų registravimą, kad galėtume anksčiau išsiųsti biuletenius. Galbūt tie, kurie negavę, galėtų antrą kartą bandyti siųsti. Galvojame įvairius variantus ir po Seimo rinkimų kalbėsimės su Seimu dėl Rinkimų kodekso keitimo“, – sakė L. Petronienė. ELTA primena, kad gegužės 26 d. vyksiančiame antrajame prezidento rinkimų ture – kaip ir prieš penkerius metus – susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas G. Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė I. Šimonytė.
VRK duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų 1895 rinkimų apylinkių, pirmajame rinkimų ture nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 43,95 proc. rinkėjų balsų. Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 20,05 proc. palaikymo.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: