ELTA4761531 Vilnius, 2024 m. Birželio 7 d. (ELTA). VRK įteikė Gitanui Nausėdai Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimą. 2024.06.07 10:26:08. Josvydas Elinskas (ELTA)

Antrajai kadencijai perrinktam prezidentui pažymėjimą įteikė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Iškilminga įteikimo ceremonija penktadienį vyko Seimo Kovo 11-osios salėje.

Ceremonijos metu prezidentui įteikta ir Lietuvos vėliavos spalvų puokštė. Šalies prezidentą pasveikino ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
„Aš tikrai esu pasirengęs atiduoti visas jėgas Lietuvai“, – ceremonijos metu sakė perrinktas prezidentas G. Nausėda.
Po ceremonijos G. Nausėda akcentavo, kad prezidento pažymėjimas yra tam tikras laimėtų rinkimų simbolis.
„Jokiais pragmatiniais tikslais pažymėjimo niekada nenaudojau. Tai yra tam tikras simbolis, kad rinkimai laimėti. Bet rinkimus laimėjus ta džiaugsmo akimirka tęsiasi tikrai akimirką. Po to jau pereini prie tų minčių, prie planų, kuriuos nori įgyvendinti, prie komandos klausimų. Ir tada truputį tie džiaugsmai nusikelia į antrą planą, tiesiog vėl grįžti prie kasdienybės“, – sakė šalies vadovas.
„Bet taip turbūt ir turi būti. Mūsų gyvenimuose pergalės akimirkos būna trumpos, po to seka atsakomybė“, – pridūrė jis.
Visgi perrinktas šalies vadovas akcentavo, kad pirmą kartą rinkimus yra lengviau laimėti.
„Nes antrą kartą tu jau turi dėl daug ko pasiaiškinti, daug ką pakomentuoti. Tavęs klausia, ar tu sąžiningai gali įvertinti, išvardinti savo klaidas. Tai ne visada lengva būna padaryti, nes prezidentui gali atrodyti vienaip, tiems žmonėms, kurie stebi įvykius iš šono gali atrodyti kitaip. Bet man pavyko tai padaryti“, – pabrėžė G. Nausėda.
„Šiandieną aš tikrai džiaugiuosi, kad šitas kelias kartu su komanda tikrai yra nueitas ir dar kartą noriu pasinaudodamas proga pasakyti didelį ačiū Lietuvos žmonėms, kad jie patikėjo manimi ne tik pirmąjį kartą, bet ir antrąjį kartą“, – teigė jis.
Prezidentas akcentavo, kad vienas iš svarbiausių jo antrosios kadencijos tikslų – kad šeimos Lietuvoje jaustųsi saugios ir laimingos.
„Aš manau, kad mes galėtume padaryti tikrai didžiulį žingsnį į priekį, sukurdami tai, ką aš sakiau dar praėjusiame metiniame pranešime – padaryti Lietuvą tą vieta, kurioje šeimos jaučiasi saugios, laimingos“, – sakė prezidentas.
„Nuo šeimų prasideda viskas. Šeimose, kuriose auga vaikučiai, kurie turi lygias starto galimybes švietime, kituose dalykuose, tai yra mano ideali Lietuva, kurią aš įsivaizduoju“, – pridūrė G. Nausėda.
Prezidento įstatyme nurodoma, kad po rinkimų rezultatų oficialaus paskelbimo VRK ne vėliau kaip per penkias darbo dienas išrinktajam kandidatui išduoda prezidento pažymėjimą.
ELTA primena, kad kaip ir 2019 metais, šiemet pergalę prezidento rinkimuose, prieš konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę, užsitikrino šaliai penkerius metus vadovavęs G. Nausėda.
VRK, suskaičiavusi balsus visose rinkimų apylinkėse, patvirtino galutinį rezultatą – dabartinį prezidentą parėmė 74,15 proc. piliečių. Tuo metu antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 24,34 proc. balsų.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: