Kaip pranešė „Sodra“, nuo liepos prisijungusiųjų prie kaupimo antroje pakopoje įmokos bus pervedamos į pensijų fondus – mėnesio įmoką sudarys 3 proc. nuo kaupiančiojo atlyginimo bei papildoma valstybės paskata.

Šių metų pradžioje į pensijų kaupimą buvo įtraukti 59 745 žmonės. Jame dalyvauti atsisakė 33 859 asmenys.
Pažymima, kad 529 gyventojai savarankiškai sudarė sutartis su pensijų kaupimo bendrovėmis – kitomis, nei automatiškai parinktos įtraukimo metu. Dar 2 503 žmonių pasirašė naujas pensijų kaupimo sutartis, nors šiais metais nebuvo įtraukti į pensijų kaupimą.
„Sodra“ primena, kad gyventojai moka antros pakopos pensijų kaupimo įmokas nuo savo draudžiamųjų pajamų – lėšas perveda darbdavys, kartu su kitomis socialinio draudimo įmokomis. Jeigu gyventojo pajamos sumažėja arba jis praranda darbą, atitinkamai į pensijų kaupimo fondą pervedamos mažesnės įmokos arba jos išvis nemokamos.
Taip pat gyventojai gali bet kada laikinai sustabdyti antros pakopos pensijų kaupimo įmokų mokėjimą ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui per visą kaupimo laiką. Stabdyti įmokų mokėjimą galima tuomet, kai žmogus gauna pajamas, tačiau jam reikia lėšų kitoms reikmėms.
Priklausomai nuo pasirinkto kaupimo tarifo, į pensijų fondą pervedama 3 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir valstybės paskata – 1,5 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU). Šiais metais tai sudarys 27,04 eurus per mėnesį arba apie 324 eurus per metus. Įmokos pradėtos skaičiuoti nuo liepos 1 dienos.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: