GR archyvo nuotr.

Anot VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovo Gintaro Varno, tai patvirtina pasaulyje pastebimą tendenciją, kad vis daugiau vartotojų turi lūkesčių dėl tvarumo ir savo „piniginėmis balsuoja“ už produktus, kurie yra tvaresni. Tad konkuruodami dėl pirkėjų vis daugiau gamintojų stengiasi atsižvelgti į vartotojų lūkesčius.

Naujasis draudimas netaikomas stiklinei ir metalinei gėrimų tarai su plastikiniais kamšteliais ir dangteliais, taip pat gėrimų tarai su metaliniais kamšteliais ir dangteliais su plastikiniu sandarinimo sluoksniu, nes jie nelaikomi pagamintais iš plastiko.
„Nors Lietuvos rinkoje likusioms pakuotėms su seno tipo kamšteliais ir dangteliais išpardavimo laikotarpis neribojamas, tačiau palaipsniui lentynose jų bus matoma vis mažiau, kol nebeliks visai, nes kiekvienas gamintojas ir importuotojas savo produktus nori parduoti. Senųjų vietą užima gėrimai naujo tipo pakuotėse, kurios visiškai atitinka įstatymų reikalavimus“, – pranešime teigė G. Varnas.
Aplinkos ministerijos duomenimis, jeigu gėrimų tara su nepritvirtintu kamšteliu pateikta Lietuvos rinkai iki šių metų liepos 2 dienos imtinai, ją bus galima platinti, užpildyti, parduoti, dalinti neribotą laiką. Ši data turės būti nurodyta gamintojo arba tiekėjo sąskaitoje-faktūroje, fizinis perdavimas gali įvykti ir vėliau.
PET plastiko buteliai sudaro daugiau negu pusę kasmet grąžinamų pakuočių vienetų. USAD duomenimis, 2023 metais gyventojai grąžino 353 mln. PET butelių.
ELTA primena, kad draudimas tiekti gėrimų tarą su nepritvirtintu kamšteliu numatytas Europos Sąjungos 2019 metais priimtoje Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvoje ir perkeltas į Atliekų tvarkymo įstatymą. Teisės aktų pokyčiais siekiama įtvirtinti naujas gamintojų praktikas, kurias palaikytų vartotojai. Pritvirtinus kamštelius, šie rečiau pasimes vietose, kur dažniausiai gamtoje yra vartojami gėrimai: paežerėse, miško stovyklavietėse, parkuose ir kt.
Prieš priimant šią direktyvą Europos Komisijos užsakymu atlikta studija parodė, kad kamšteliai ir dangteliai patenka tarp dešimties dažniausiai ES šalių paplūdimiuose, pajūryje ir jūroje randamų šiukšlių rūšių, kadangi juos atsukus dažnai nukrinta ir pasimeta
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: