ELTA4761583 Vilnius, 2024 m. Birželio 7 d. (ELTA). Lietuvos policijos stadione Kalnų parke vyko iškilmingas atnaujinto futbolo stadiono atidarymo renginys. 2024.06.07 11:08:00. Žygimantas Gedvila (ELTA)
„Savo sąrašuose turime apie 36 tūkst. objektų – mokyklų, ligoninių, prekybos centrų – kurie yra tikrinami priešgaisrinės saugos klausimais, taip pat vykdomi naujų statinių patikrinimo darbai, (…) gaisrų tyrimai – jei įtariamas padegimas, yra žuvusių, į įvykį iškart vyksta tyrėjai. Tad jiems būtina turėti visais ratais varomą automobilį, kad galėtų patekti visur“, – trečiadienį teigė PAGD direktorius Saulius Greičius.
„Taip pat vykdome ir atvirų teritorijų gaisrų prevenciją – pavasarį su miškininkais ir aplinkosaugininkais pasidaliname teritorijomis, vykdome patruliavimą, kad nebūtų deginami miškai ir pan. Taip atsiranda tokios technikos poreikis“, – sakė ugniagesių vadas.
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, vieno, keturiais ratais varomo „Nissan X-trail“ modelio automobilio kaina – 35 453 eurai. Pranešama, kad naujosios transporto priemonės iškeliaus į Vilnių, Švenčionis, Alytų, Biržus, Ignaliną, Kupiškį, Pasvalį, Rokiškį, Klaipėdą, Kretingą, Kauną, Jonavą, Prienus, Marijampolę, Šiaulius, Telšius, Mažeikius ir Kuršėnus. Taip pat vienas automobilis skirtas PAGD poreikiams.
Pasak S. Greičiaus, įsigijus 20 automobilių padengtas praktiškai visas tokio transporto technikos poreikis.
„Manyčiau, kad šiai dienai poreikį esame beveik padengę – likusį dengiame senais automobiliais. Tai po šio automobilių įsigijimo tikrai to trūkumo neturime“, – pažymėjo S. Greičius.
Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pažymi, kad tarnybų technikos atnaujinimas svarbus ne tik pareigūnams, bet ir visiems gyventojams.
„Dar 2021 metais mūsų autoparkas sudarė 40 proc. sudarė mašinos, kurios yra senesnės nei 15 metų, apie 20 proc. dar buvo sovietinių laikų transporto priemonės. Tai šiandien autoparką esame ženkliai atnaujinę ir tai svarbu ne tik pareigūnams, bet ir bendrai saugumo situacijai, kas reiškia, kad nutikus nelaimei žinome, kad pareigūnai atvyks su profesionalia, moderniausia ir Vakarų standartus atitinkančia įranga“, – Eltai teigė A. Bilotaitė.
Primenama, kad Lietuvos Priešgaisrinių gelbėjimo valdybų parkas buvo atnaujintas ir pernai – ugniagesiams buvo perduotos 37 vidutinės ir 6 sunkiosios klasės automobilinės cisternos bei 4 automobilinės kopėčios.
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: