2026 m. rugpjūčio 23 d. 19 val.
Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
Koncertas BALTIC MUSIC. THE BALTIC WAY | BALTIJOS MUZIKA. BALTIJOS KELIAS
Aigars REINIS / vargonai / LV
Aigars RAUMANIS / saksofonas / LV
Aigars Reinis – Rygos Domo katedros muzikos direktorius ir vargonininkas, profesionalus chorinės bei senosios muzikos atlikėjas. Muzikologas ir kritikas Orestas Silabriedis jį yra apibūdinęs kaip „vieną meniškai įdomiausių Latvijos vargonininkų“.
Daugelį metų A. Reinis dainavo Latvijos radijo chore kaip choristas ir solistas, taip pat buvo vokalinių ansamblių „Schola Cantorum Rīga“ ir „Ars Antiqua Rīga“ narys. Jis taip pat dirigavo Latvijos banko chorui. Atlikėjas dalyvavo tarptautiniuose vargonų konkursuose Lahtyje (Suomija) ir Erfurte (Vokietija).
Daugiau nei dešimtmetį A. Reinis dirbo Jelgavos Šv. Onos bažnyčios vargonininku, o 2013–2019 m. buvo Rygos Senosios Šv. Gertrūdos bažnyčios vargonininkas. Jis nuolat bendradarbiauja su žymiais kolektyvais – „Sinfonia Concertante“, valstybiniu akademiniu choru „Latvija“, kameriniu choru „Ave Sol“, taip pat su dirigentais Māriu Sirmaiu, Sigvardu Kļava, Gunčiu Kuzma ir solistais Ēriku Kiršfeldu, Marta Spārniņa, Elīna Endzele, Aigaru Raumaniu, Rogerio Gonsalvesu ir kitais atlikėjais.
A. Reinis baigė vargonų atlikimo magistro studijas Latvijos muzikos akademijoje pas profesorių Tālivaldį Deksnį, vėliau tobulinosi pas profesorius Ludgerį Lohmanną (Vokietija), Hansą-Olą Ericssoną ir Hansą Hellsteną (Švedija), taip pat studijavo Tarptautinėje vargonų akademijoje Upsaloje.
2019 m. jam buvo įteiktas prestižinis Latvijos Didysis muzikos apdovanojimas už ansamblinį muzikavimą, o 2021 m. – apdovanojimas už metų koncertinę veiklą.
Aigars Raumanis – latvių saksofonininkas, išsiskiriantis subtiliu skambesiu, stilistine įvairove ir giliu muzikiniu mąstymu. 2019 m. jam buvo skirtas aukščiausias Latvijos muzikinis įvertinimas – Didysis muzikos apdovanojimas nominacijoje „Metų jaunasis menininkas“.
Atlikėjas aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, daug dėmesio skirdamas šiuolaikinės muzikos sklaidai. Jis yra pasirodęs su žymiausiais Baltijos šalių kolektyvais, tarp jų – „Sinfonietta Rīga“, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Latvijos radijo bigbendu, „Kremerata Baltica“ ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru.
A. Raumanis studijavo Jāzepo Vītuolio Latvijos muzikos akademijoje pas profesorius Artį Sīmanį ir Iloną Meiją, Strasbūro Reino aukštojoje menų mokykloje (Prancūzija) pas profesorių Philippe’ą Geissą bei Helsinkio Sibelijaus akademijoje pas profesorių Joonataną Rautiolą. Šiuo metu jis tęsia profesines doktorantūros studijas, tyrinėdamas meninės praktikos ir teorinių muzikos tyrimų sąsajas.
Tarptautiniu mastu pripažintas atlikėjas yra pelnęs daugybę apdovanojimų konkursuose nuo Atėnų iki Niujorko. Tarp svarbiausių laimėjimų – „Grand Prix“ apdovanojimas Niujorko klasikinės muzikos konkurse (2023 m.) bei aukščiausios vietos konkursuose Švedijoje, Lenkijoje, Graikijoje ir Latvijoje.
2025 m. A. Raumanis buvo Latvijos nacionalinio radijo menininkas rezidentas. Siekdamas plėsti saksofono menines galimybes, jis taip pat yra Prancūzijos kompanijos „JLV Sound“ ambasadorius Baltijos šalyse ir koncertuoja naudodamas jų inovatyvias saksofono ligatūras, kurios prisideda prie išskirtinio atlikėjo skambesio skaidrumo ir gilumo.
Savo veiklą atlikėjas grindžia nuolatiniu saksofono raiškos galimybių tyrinėjimu koncertinėje praktikoje, moksliniuose tyrimuose ir pedagoginėje veikloje, kiekvieną iš šių sričių lydint smalsumui, preciziškumui ir prasmingo meninio dialogo siekiui.
Koncerto programoje pasirinkta Baltijos šalių muzika. Neatsitiktinai koncertas vyksta Baltijos kelio metinių dieną, todėl programa tampa prasminga duokle Baltijos tautų vienybei, laisvės siekiui ir bendram kultūriniam paveldui.
Programoje:
- R. Dubra – Toccata
- Ē. Ešenvalds – Laudate Dominum
- B. Dvarionas – Prie ežero
- M. K. Čiurlionis – Fuga cis-moll
- G. Grigorjeva – Prayer
- A. Pärt – Trivium
- T. Kervits – Thule Chorale
Koncertas nemokamas
Projektą „XXVII tarptautinis vargonų muzikos festivalis, skirtas čekų muzikui, pedagogui, vargonininkui Rudolfui Lymanui“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė









































