Žaidėjų nuotr.

Svariausia pergalė

Lietuvai atstovavo šeši rokiškėnai ir vienas kaunietis. Pirmoji diena prasidėjo aklaisiais traukimais, kurie lėmė žaidimo partnerį. Taip sukrito kortos, kad vienoje komandoje buvo du lietuviai Audrius Naudžiūnas (Kaunas) ir Svajūnas Aleksejus (Rokiškis). Jie iškovojo pirmąją vietą B pogrupyje. Tai pirmoji tokia svari pergalė Lietuvos kornholo istorijoje.

B pogrupyje Paulius Varnas (Rokiškis) ir Toni Zovič (Kroatija) liko 5-oje vietoje. Kitiems lietuviams pavyko patekti į A pogrupį. Jungtinėse komandose Aurimas Roščinas (Rokiškis) ir Emanuelis Daičič (Kroatija), Vaidas Valotka (Rokiškis) ir Kerstin Kranz (Vokietija), Romas Navikas (Rokiškis) ir Bryan Folliot (Vokietija) iš 64 komandų liko 33-ioje vietoje.

Moterų grupėje keturiolikmetė rokiškietė Austėja Valotkaitė kovojo su viso pasaulio stipriausiomis moterimis. Tarp 32 varžovių Austėja laimėjo 17-ąją vietą.

Svarbiausios kovos

Antrąją dieną vyko pačios svarbiausios Lietuvos rinktinei kovos. Čia rungėsi šeši stipriausi Lietuvos kornholo žaidėjai: Vaidas Valotka, Aurimas Roščinas, Audrius Naudžiūnas, Paulius Varnas, Romas Navikas ir Austėja Valotkaitė. Šiame turnyre dalyvavo 16 valstybių komandos. Lietuvos rinktinė pateko į C pogrupį kartu su Kanados, Olandijos ir Švedijos komandomis ir užėmė 13-ąją vietą.

Vyko ir naujokų, neseniai pradėjusių žaisti šį žaidimą kovos. Jose dalyvavo S. Aleksejus.

Vienetų kovose – antroji vieta

Trečiąją dieną Lietuvos atstovai kovojo kiekvienas už save, vienetų kovose. Čia rungėsi 244 sportininkai. B pogrupyje S. Aleksejus užėmė 17 vietą, V. Valotka – 25 vietą, P. Varnas – 33 vietą, R. Navikas – 49 vietą. Kitiems lietuviams pavyko patekti į stipresnį A pogrupį. Lietuvos komandos lyderis A. Roščinas čia iškovojo 18 vietą, A. Naudžiūnas – 25-ąją. Aukščiausią poziciją tarp lietuvių užėmė A. Valotkaitė – ji jaunių pogrupyje iškovojo 2-ąją vietą.

Ketvirtąją dieną vyko dvejetų varžybos, kuriose pats galėjai pasirinkti žaidimo partnerį. Šiose kovose iš 4 komandų trys buvo lietuvių. A pogrupyje A. Roščinas ir A. Naudžiūnas, V. Valotka ir S. Aleksejus užėmė 33 vietas, R. Navikas ir P. Varnas – 49 vietą. A. Valotkaitė ir Pauline Pospischil (Vokietija) pateko į B pogrupį, kur užėmė taip pat 49 vietą iš 124 komandų.

Iš 16-os Europoje vykusių ACL etapų lietuviams pavyko dalyvauti ne visuose, tačiau aukščiausią, 123-iąją, vietą čia užėmė A. Roščinas, R. Navikas iškovojo 145, P. Varnas – 148, V. Valotka – 220, I. Radžius – 126, A. Naudžiūnas – 301, S. Aleksejus – 303, A. Valotkaitė – 417 vietą iš 724 žaidėjų.