Užs. R0932

Šiemet įsigalioja naujos taisyklės, apie kurias dar ne visi girdėjo, bet kurių nesilaikymas gali baigtis ne tik bauda. Todėl metas į jas pažvelgti iš arti – be sausos teorijos, su realiais pavyzdžiais ir gyvu tonu. Nes tai liečia visus, kurie turi ratlankius, padangas ir bent kartą per savaitę sėda už vairo.

Kodėl taisyklės buvo peržiūrėtos

Didėjantis avaringumas per pirmąsias žiemos savaites, keliai, kuriuose vis dažniau pasitaiko mišrus danga, ir nesuderintos padangų savybės miestuose – tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl taisyklės peržiūrėtos. Šiemet akcentas nukreiptas į tris dalykus: saugumą, protektoriaus būklę ir atitiktį sezoniškumui.

Kas pasikeitė ir kaip tai paveiks vairuotojus?

Sausai taisyklės skamba formaliai, bet jų esmė labai žemiška – važiuoji su netinkamom padangom, mokėsi. Ir kartais ne tik pinigais. Štai ką verta žinoti dabar:

  • Protektoriaus gylis žiemai – ne mažiau kaip 4 mm. Ne 3,5, ne „beveik 4“. Nuo šiol policija matuoja elektroniniais įrankiais ir fiksuoja pažeidimus be išlygų.
  • Universalios padangos leidžiamos tik su „3PMSF“ ženkliuku (kalno simbolis su snaige). Jo neturi – netinka žiemai. Ir nesvarbu, ką tau pasakė serviso darbuotojas.
  • Senesnės nei 8 metų padangos – laikomos ribinės rizikos. Tai nereiškia, kad tau iškart skirs baudą, bet jei pateksi į įvykį, tai gali būti laikoma aplinkybe, bloginančia tavo situaciją.
  • Sailun padangos (ir kiti biudžetiniai variantai) turi būti atnaujinti sertifikatais. Jei perki, žiūrėk, kad turėtų žymėjimus pagal 2025 standartą – nes kai kurie senesni modeliai išparduodami be to.

Tikri atvejai, kurie parodo pokyčių esmę

Viktorija pernai važiavo su universaliomis padangomis be „snaigės“ simbolio. Nieko blogo, kol neprireikė pristabdyti ryte ant šlapių lapų. Automobilis paslydo, atsitrenkė į tvorą. Draudimas neatlygino – nes padangos formaliai neatitiko sezono reikalavimų. Nors atrodė tvarkingos.

Tuo tarpu jos kolega Dainius važiavo su „Sailun“ modeliu, kuris buvo pažymėtas visais būtinais ženklais. Paslydo, bet sustojo laiku. „Ne dėl padangų firmos, o dėl to, kad jos šviežios ir pagal naują standartą – tą pabrėžė net draudimo ekspertas“, – sako jis.

Ką daryti dabar, kad neliktum užribyje?

Šie punktai padės pasiruošti, kad 2025-ieji neįkirstų ten, kur skaudžiausia – per piniginę ar saugumą:

  • Patikrink padangas – pažiūrėk, ar jos turi „3PMSF“ žymėjimą, datą (DOT) ir atitinkamą protektorių.
  • Pirk atsakingai – net jeigu randi gerą kainą, ieškok informacijos apie sertifikatą. Tarp saugių variantų – Sailun padangos, kurios jau atnaujintos pagal naujus standartus.
  • Konsultuokis su specialistais – ne viskas aišku iš pirmo žvilgsnio. Geriau paklausti nei rizikuoti.
  • Stebėk orus – kai žiemą balandį iškrenta sniegas, svarbu, kad tavo universalios padangos tiktų tam momentui, o ne teoriškai.

Padangos – tai tavo automobilio kontaktas su žeme. Ir taisyklės šiemet tai tik priminė garsiau. Nes galų gale – ne žymėjimai ar įstatymai sustabdo slydimą. Sustabdo tai, ką tu pasirinkai laiku. O nuo 2025 m. tas pasirinkimas – dar svarbesnis.

Užs. R0932

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: