Užs.R0325 

Darbas anglų kalba

Daugelis Švedijos įmonių savo verslą vykdo būtent anglų kalba. Taigi, net jeigu nemokate švediškai – darbą greičiausiai rasite. Tai ypač aktualu informacinių technologijų sektoriuje. Kita vertus, švediškai nebūtina mokėti ir tiems, kurie pasirenka nekvalifikuotą darbą. Dažniausiai anglų kalbos pakanka statybose, fabrikuose bei panašiose vietose. Taigi – tai puikus pasirinkimas, norintiems daugiau užsidirbti. 

Darbo rinkos ypatumai

Švedijoje galima dirbti labai įvairiose srityse, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros, finansų, informacinių technologijų, švietimo ir panašiai. Šioje šalyje itin daug dėmesio taip pat skiriama inovacijoms bei moksliniams tyrimams. Žinoma, Švedijoje atlyginimai yra gerokai didesni nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, informacinių technologijų specialistai vidutiniškai uždirba 3500–7000 eurų. O štai statybose įmanoma gauti iki 6000 eurų per mėnesį. Finansų specialistai Švedijoje vidutiniškai uždirba 4000–7000 eurų. Taigi, galimybių tikrai netrūksta. Kita vertus, Švedija yra puiki vieta ir tiems, kurie ieško nekvalifikuoto darbo. Dažniausiai emigrantai įsidarbina fabrikuose, sandėliuose, statybose. Kita vertus, nemažai uždirba netgi valytojai – vidutiniškai 2000 eurų per mėnesį. Tad pasirinkimo netrūksta. 

Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra

Švedijoje ypač pabrėžiamas sveikas asmeninio gyvenimo ir darbo balansas. Standartinė darbo savaitė šioje šalyje trunka maždaug 40 valandų. Daugelis įmonių taip pat siūlo ganėtinai lanksčias sąlygas, pavyzdžiui, darbą ne visą dieną arba nuotoliu. Be to, abu tėvai gali išeiti vaikų priežiūros atostogų. Socialinės gerovės sistema suteikia galimybę naudotis bedarbio pašalpomis, pensijų sistemomis ir įvairiomis lengvatomis. O štai apmokamos atostogos dažniausiai trunka maždaug 30 dienų per metus. Taigi, darbuotojai turi pakankamai laiko kelionėms ir laisvalaikiui. 

Ką dar reikia žinoti?

Visame pasaulyje Švedija garsėja aukštu pragyvenimo lygiu ir stipria ekonomika. Tad nenuostabu, jog nemaža dalis žmonių nusprendžia čia emigruoti. Darbą ras tiek ilgalaikių, tiek trumpalaikių variantų ieškantys asmenys. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, Švedija siūlo labai daug privalumų – dosnias vaiko priežiūros atostogas, didelį atlyginimą, nemažą kiekį atostogų. Be to, svarbu paminėti, jog dalį sumokėtų mokesčių galite susigrąžinti. Įprastai Švedijoje dirbantys asmenys moka socialinio draudimo ir pajamų mokesčius. Jeigu yra susidariusi permoka – dalį jų galima susigrąžinti. Visgi, tai galioja tik tuomet, kai kalbame apie pajamų mokestį. Dar vienas svarbus aspektas yra tai, kad Švedijoje itin skatinama lyčių lygybė. Šioje šalyje moterys turi plačias karjeros galimybes. Taigi, išvykti užsidirbti gali abiejų lyčių atstovai. Nenuostabu, jog būtent šią šalį ganėtinai dažnai pasirenka jaunos poros arba šeimos. 

Kaip galite matyti, darbas Švedijoje pasižymi didele privalumų gausa. Žinoma, viskas priklauso nuo pasirinktos profesijos ir turimų gabumų bei įgūdžių. Bet kokiu atveju, Švedija yra puikus pasirinkimas tiek vyrams, tiek moterims, kurie nori uždirbti gerokai daugiau nei Lietuvoje. Tad, jeigu svajojate emigruoti į vieną iš Skandinavijos šalių – rekomenduojame pasirinkti būtent šią. 

Užs.R0325

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: