Sunku pasiginčyti, jog gyvename itin spartaus technologinio progreso laikais. Kasdien matome naujienas apie vis modernėjančius žmonijos pasiekimus, o žinios apie tobulėjantį dirbtinį intelektą, autonominius automobilius bei implantuojamas mikroschemas jau seniai nieko nebestebina. Neretai tokio masto naujienų gausa užtemdo mažesnius įvykius technologijų pasaulyje – tokius, kurie yra gerokai arčiau vidutinio vartotojo ir gali būti iškart sėkmingai pritaikyti naudojimui. Sužinokite kokius mažus, bet vertingus technikus perliukus greičiausiai praleidote pastaruoju metu.
Uodus atbaidantis įrenginys
Tikrai ne veltui sąrašą pradedame nuo šio, kaip teigiama, stebuklingo aparačiuko. Su uodų problema šiltuoju metų laiku susiduriame visi, nepriklausomai nuo to ar leidžiame laiką sodyboje, žvejyboje, stovyklavietėje ar tiesiog norime pasidžiaugti šiltais vasaros vakarais savo balkone arba terasoje. Deja, toli gražu ne visos priemonės nuo uodų yra veiksmingos, o juolab malonios naudoti – nemalonūs kvapai, dūmai, odą dirginantys ir drabužius tepantys purškalai tapo nuolatiniais kelionių į gamtą palydovais. Tačiau mokslininkai teigia, kad nuo šiol juos galima mesti į šiukšlių dėžę.
Naujausios vabzdžių atbaidymo technologijos gali apsaugoti iki 30 km2 metrų plotą be jokio diskomforto žmonėms. Bekvapis, nematomas repelentas šildomas kraunamo arba specialiu kuru varomo prietaiso pagalba, kurio dizainas tikrai nesugadins jūsų terasos įvaizdžio. Pilnai pakrautas toks prietaisas gali veikti net iki 9 valandų, kurių turėtų užtekti netgi ilgiausiam vakarui gamtoje. Gera naujiena, kad šių įrenginių kainos prasideda vos nuo 30-ies eurų, tad jis tikrai „įkandamas“ bet kokiam iškylavimo biudžetui.
Naujos kartos daiktų ieškiklis
Jau girdime aiškų prieštaros balsą – „pff, anokia čia naujiena. Draugai jau seniai įtaisė vieną prie raktų, o kitą kelionių metu visada kabina prie lagamino.“ Ir taip sakydami būsite teisūs, nes technologijų milžinės „Apple“ ir „Samsung“ išleido pirmuosius daiktų ieškiklius dar 2021 metais. Nuo tada jie palengvino gyvenimą tūkstančiui „užmarštukų“, linkusių pamesti savo daiktus, užkirto kelią vagystėms ir sutrumpino bagažo paieškas oro uostuose.
Visgi, šiam prietaisui tikrai buvo kur tobulėti tiek saugumo, tiek funkcionalumo srityse. Taigi, ilgai nelaukę, „Samsung“ pristato patobulintą savo pirmojo ieškiklio versiją „SmartTAG+“. Gamintojai teigia, kad unikalumo šiam modeliui suteikia ultra-wideband (UWB) technologija. Ji leidžia nustatyti įrenginio lokaciją dar didesniu tikslumu.
Taipogi, greitesnei paieškai pasitarnaus virtualios realybės vizualizacijos prijungus kamerą. Su „SmartTAG+“ galite matyti įrenginio lokacijų istoriją, gauti pranešimus, kai išeinate iš jo nustatytos zonos ir jo pagalba surasti savo mobilųjį telefoną. Gal jis ir nepadės atrasti pamestą galvą, bet pripažinkime – kartais toks prietaisas reikalingas kiekvienam iš mūsų, o ypač kelionių sezono įkarštyje.
Kaitinamo tabako sistema
Jei nesate rūkantis pilnametis, šią pastraipą tiesiog praleiskite – joje nerasite jokios aktualios informacijos savo gyvenimo kokybei pagerinti. Tačiau jei rūkote ir kol kas neketinate mesti šio žalingo įpročio (nors tikrai turėtumėte), pirmasis žingsnis teigiamų pokyčių link gali būti išmani konvencinio tabako alternatyva. Būtent tokią šiemet Lietuvos rinkai pristatė japonai – bemygtukę kaitinamo tabako sistemą „Ploom X“.
Kaitinamo tabako gaminiai buvo pristatyti Lietuvoje maždaug 2016-aisiais metais, o pasaulinę rinką jie išvydo dar anksčiau. Nuo tada prabėgo per mažai laiko detaliems tyrimams atlikti, tačiau specialistai užbėga įvykiams už akių ir teigia, kad nuo rūkančiojo nuo žalos negali apsaugoti jokia technologija. Tačiau sutinkama, kad kaitinamas tabakas sumažina neigiamą poveikį aplinkai ir pasyvaus rūkymo riziką aplinkiniams.
Nešiojama saulės energijos stotelė
Jei jau nusprendėte gyventi kuo tvaresnį gyvenimo būdą, kelionė neturėtų tam sutrukdyti. Netgi atvirkščiai – šiuo atveju, tvarumas gali išgelbėti jūsų kelionę. Nešiojama saulės energijos stotelė, pavyzdžiui gamintojo „Ecoflow“, gali aprūpinti elektra tyliai, nebrangiai ir efektyviai, kad ir kur bebūtumėte. Dažniausiai keliaujame ir iškylaujame šiltuoju metų laiku, kai Lietuvoje apstu saulės, tad ir pagaminti elektrai saulės kolektoriaus pagalba neprireiks daug laiko. Jei tokios galimybės nėra, visada galite pakrauti stotelę iš el. lizdo arba automobilio degiklio ir tuo pačiu metu krauti visus reikalingus elektros prietaisus. Dirbti ir pramogauti gamtoje dar niekad nebuvo taip patogu ir ekologiška.
Užs. 762