Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis. Eligijaus Daugnoros nuotr.

Nereikės atkurti daugiamečių pievų

Viceministras supažindino su deklaravimo tvarkos pakeitimais ir svarbiausiomis problemomis, su kuriomis susidurs ūkininkai. Didžiausias pasiektas laimėjimas, žymiai palengvinsiantis ūkininkų padėtį, tas, kad 2024 metais nereikės atkurti daugiamečių pievų.

Daugiausia klausimų žemdirbiams sukėlė pasikeitę GAAB (geros agrarinės ir aplinkosaugos žemės būklės) – paviršinių vandens telkinių apsaugos, augalų kaitos, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio elementų apsaugos ir deklaravimo – reikalavimai. Klausimų, problemų ir nusiskundimų buvo išsakyta tikrai nemažai, tad susitikimas užtruko geras tris valandas. Ne į visus klausimus prelegentas galėjo čia pat atsakyti, bet norintys ką nors pasitikslinti ar susiduriantys su konkrečiais deklaravimo sunkumais galės kreiptis ne tik į savivaldybės ar didesnių seniūnijų žemės ūkio specialistus, bet ir ketvirtadieniais gauti nuotolines konsultacijas ŽŪM bei Žemės ūkio agentūros interneto puslapiuose bei elektroniniu paštu.

Specialistai gerai pasiruošę

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė sako, jog jų specialistai skyriuje ir didžiosiose seniūnijose gerai pasiruošę padėti kiekvienam, susiduriančiam su klausimais ir sunkumais deklaruojant žemės ūkio naudmenis. Jie dar kovo mėnesį išklausė dviejų dienų seminarą, kurio metu ne tik susipažino su deklaravimo pakeitimais ir naujovėmis, bet ir turėjo praktinius užsiėmimus, tad net žemėlapių ir planų braižymas didelių sunkumų sukelti neturėtų.

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: