Marius Lasinskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Ne kovoti, o susidraugauti

„Su vasaros karščiu nereikia kovoti, reikia bandyti susidraugauti. Kaip organizme vyksta pokyčiai prieš žiemą, taip ir pereinant į vasarą organizmas patiria truputėlį streso, reikia persiorientuoti, kokiais rūbais rengtis, kiek skysčių gerti.

O vandens reikėtų gerti daugiau nei įprastai – iš šaltinėlio, šulinio ar gręžinio. Jei žiemą jo gėrėme mažiau, vasarą jis ypač svarbus, nes žmogus labai daug vandens netenka prakaituodamas, net ir miegodamas, dėl to vos tik atsikėlus verta išgerti kelias stiklines vandens kaip už skolą per naktį išprakaituoto kiekio.

Vasarą su savimi reikia turėti galvos apdangalą, o dabar intensyviau šviečiant saulės spinduliams – ir akinius. Tiesa, mes daug šviesos gauname per akis, todėl nuolatos nešioti akinių nuo saulės nereikėtų, bet vairuojant ar būnant prie vandens jie praverčia“, – pasakojo vaistažolininkas, dėstytojas, lektorius dr. Marius Lasinskas.

Nemėgstantiems paprasto vandens

Kartais gerti vandens tiesiog nesinori ar jo skonis nepatinka. Yra išeičių. „Ne visiems patinka paprastas vanduo, tokiu atveju galite jį praturtinti žolelėmis – į indą dėkite mėtų lapelių, erškėtrožių žiedelių, medetką ar kitus kvapnius, mėgstamus augalus iš savo daržo ar sodo. Indą palikus saulėje, vanduo jame pasidarytų šiltesnis, taip gautųsi tarsi šilta saulės arbata.

Kartais būnant prie vandens telkinių pakvimpa mėtomis. Tai – vandeninės mėtos, jas taip pat galima įsidėti į savo gertuves su vandeniu – bus tarsi kramtomosios, gaivios ir skanios gumos šalta arbata“, – patarimais dalinosi vaistažolininkas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: