Gruodžio 21-osios vakarą Pandėlyje per išgertuves Vladislavos Čižauskienės (gim. 1962 m.) bute kilo konfliktas. Per muštynes mirtinai sumuštas pandėlietis Virginijus Daukas, vietos gyventojų vadinamas Finu. Teismas leido suimti tris asmenis, įtariamus žmogžudyste.
Nelaimė
Gruodžio 21 d. 23 val. 52 min. gautas pranešimas, kad Pandėlyje, išgertuvių metu galėjo būti mirtinai sumuštas žmogus. Operatyviai sureagavę į gautą informaciją, policijos pareigūnai nuvyko į V. Čižauskienei priklausantį butą. Jame rado neblaivią savininkę (1,58 prom.) ir dar vieną 1982 m. gimimo vyrą. Jis taip pat buvo neblaivus. Abu įtariamieji buvo sulaikyti.
Apžiūrint įvykio vietą, pareigūnai patvirtino, kad išgertuvių metu galėjo būti nužudytas kartu šventęs vyras, todėl metė gausias pajėgas kūno paieškai. Kruopštus pareigūnų darbas nenuėjo perniek – gruodžio 22 d. 11 val. 30 min. netoli Pandėlio, Puodžialaukės kaimo griovyje rastas V. Dauko kūnas. Jo veidas buvo sumuštas. Manoma, jog kūną bandyta paslėpti tankiai žolėmis apaugusioje apleistoje laukymėje už kelių kilometrų nuo įvykio vietos, o kūnas atgabentas automobiliu. Pandėlyje žmonės kalba, kad mirusysis rastas perpjauta gerkle.
Aiškinantis įvykio aplinkybes, nustatyta, kad su minėta kompanija įvykyje galėjo dalyvauti pandėlietis Karolis Čižauskas (gim. 1992 m.). Pradėta aktyvi jo paieška. Gavus pranešimą iš gyventojų apie vyriškio buvimo vietą, gruodžio 22 d. apie 20 val. jis buvo sulaikytas.
Moteriai ir abiems vyrams pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. („Nužudymas“), kuris numato laisvės atėmimą nuo septynerių iki penkiolikos metų.
Panevėžio apygardos teismas leido suimti K. Čižauską dviem mėnesiams, jo motiną ir dar vieną įtariamąjį – vienam mėnesiui.
Užmušė ir bandė paslėpti
Žmogžudystė sukrėtė šventėms besiruošiančius Pandėlio gyventojus. Prie buto, kuriame įvykdytas nusikaltimas, dega žvakelė. Antrajame namo aukšte sutikti žmonės nenorėjo kalbėti apie nelaimę. Viena moteris sakė, jog jos dukra gyveno su velioniu. Nuėjęs į svečius pas pirmojo aukšto kaimynus jis galėjęs ne tik gerti alkoholį, bet ir vartoti narkotikus.
Gatvėje kalbinti žmonės gaili K. Čižausko. Pažįstantys jo tėvus prisimena, jog vaikas augo daugiau su tėvu ir senele, nei su motina. Tačiau niekas nepateisina jo ir kitų sugėrovų sumanymo nužudytąjį išvežti į atokią vietą, paslėpti po šiukšlėmis, sudžiūvusiomis žolėmis. Išaiškėjus nusikaltimui, įtariamieji teigė, jog kūną paslėpė netoli Raikėnų. Policijos pareigūnai šukavo šio kaimo laukus, sodybas, tačiau nieko nerado. Tik vėliau paaiškėjo, jog kūnas išgabentas į apleistą teritoriją Puodžialaukės kaime, netoli senojo Pandėlio sąvartyno, apleistų ir bebeigiančių griūti fermų. Pirminiais duomenimis, kūnui paslepti pasirinkta žemė, priklausanti Čižauskų giminei.
K. Čižauskas pataruoju metu niekur nedirbo. Jis keletą kartų buvo išvykęs į Angliją, Norvegiją, tačiau emigracijoje įsitvirtinti vyriškiui nepavyko. Po konflikto, pasibaigusio žmogžudyste, jis nuėjo pas netoliese gyvenantį tėvą, atsiklaupęs ant kelių prašė atleidimo.
Laidotuvėmis rūpinasi seniūnija
V. Daukas prieš daugelį metų dirbo Rokiškio mašinų gamykloje, o pastaruoju metu darbo neturėjo. Jis buvo vedęs, šeimoje gimė du vaikai, tačiau tėvas jais nesirūpino. V. Dauko laidotuvėmis rūpinasi Pandėlio seniūnija. Seniūnas Romualdas Varanius sakė pažinojęs velionio V. Dauko tėvus, kurie dirbo buvusiame “Pušyno” kolūkyje, aplinkinių buvo mėgiami ir gerbiami, o vienintelio sūnaus pandėliečiai prisibijojo ir privengė. Žmonės net įtarė, kad V. Daukas apsvaigęs alkoholiu galėjo padegti keletą namų. V. Daukas bus laidojamas Pandėlio kapinėse šalia tėvų.
Dalia Zibolienė