Gimtasis Rokiškis Aktualijos Socialinė darbuotoja Gražina – apie (ne)prisijaukintą mirtį

Socialinė darbuotoja Gražina – apie (ne)prisijaukintą mirtį

Dažnas turbūt nenorėtume dirbti su sunkiais ligoniais, kurie negali savimi pasirūpinti, ir ten, kur dažna viešnia – mirtis. Kai kam tai tapo darbo kasdienybe. Apie požiūrį į tokį darbą, apie tai, kas palaiko dvasios stiprybę, pašnekinome Skemų socialinės globos namų socialinę darbuotoją Gražiną ŠAPRANAUSKIENĘ (nuotr.).

1642
0

– Kaip vadinamas padalinys, kuriame dirbate?

– Padalinys, kuriame dirbu, skirtas asmenims su sunkia negalia, kuriems labai reikia nuolatinės slaugos, socialinės globos bei priežiūros. Čia apgyvendinami asmenys, turintys psichinę ir fizinę negalią, judėjimo funkcijos sutrikimų. 90 proc. jų – senjorai. Kiekvienas globos įstaigos skyrius turi jam priskirtą adresą. Mūsų adresas yra Klevų g. 6.

– Kiek laiko jau dirbate Skemų socialinės globos namuose? Kiek iš jų – būtent šiame padalinyje?

– Į Skemų socialinės globos namus atėjau dirbti labai jauna, ką tik pabaigusi socialinio darbo studijas 1997 m. birželio 16 d., kai socialinio darbuotojo profesija buvo dar labai mažai kam žinoma ir tik po truputį skynėsi kelią į pripažinimą. Šiame padalinyje dirbu jau visus 12 metų.

– Teko girdėti, kad žmonės čia itin garbaus amžiaus, ligoti. Ar tiesa?

– Taip, dauguma čia gyvenančių žmonių – senjorai, daugumai jų diagnozuota demencija, taip pat yra daug kitų tokį amžių lydinčių somatinių ligų. Yra gyventojų, turinčių regėjimo, klausos negalią.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus