Du nauji specialistai
R. Martinėlis sakė, kad nuo Naujųjų Rokiškio rajono ligoninėje dirba traumatologas-ortopedas Simonas Bartašius ir akušerė-ginekologė Jovita Šapolienė. Anot direktoriaus, tokių gydytojų poreikis visuomet yra ir išliks, o paskelbus išankstinę registraciją talonėliai greitai „ištirpsta“.
Taip yra ir todėl, kad išankstinė registracija pas specialistą su šeimos gydytojo siuntimu jau kelinti metai apima visą Lietuvą. R. Martinėlis paaiškino, kad dėl tos bendros sistemos apie trisdešimt procentų besikonsultuojančiųjų Rokiškio ligoninėje – ne mūsų rajono žmonės.
„Eilės pas gydytojus – visoje Lietuvoje. Jei taloną pacientas greičiau gauna pas medikus Rokiškyje, jam nesunku pavažiuoti šimtą kilometrų kad ir iš Panevėžio, todėl registruojasi čia, kur paslaugos sulauks anksčiau“, – „Gimtajam…“ sakė direktorius.
Eilės sulaukia greičiau
Pas kardiologus, ortopedus-traumatologus, anot R. Martinėlio, visada didelis srautas. „Be to, kai kuriuose aplinkiniuose rajonuose kardiologai, neurologai neturi viso etato, dirba tik keletą dienų per mėnesį, o pas mus nuolat, todėl pacientai čia savo eilės sulaukia greičiau. Todėl
mes esame patrauklūs rinkoje – tikrai turime konsultantų, teikiame paslaugas“, – sakė ligoninės vadovas.
Tik ką visuomenei pristatytas Rokiškio rajono ligoninėje moderniai atnaujintas vidaus ligų skyrius (apie jį rašėme praėjusią savaitę). Direktorius sakė, kad atsinaujinusios ir fizinės medicinos-reabilitacijos paslaugos. Priklausomai nuo indikacijų, kai kuriems pacientams jos nemokamos, kai kas yra mokama.
„Įranga atsinaujino, purvo procedūros teikiamos, yra aukšto lygio aparatų su lazeriu, smūginės bangos procedūros duoda greitą efektą ir paslaugų spektrą vis plečiame“, – vardijo R. Martinėlis.
Jis akcentavo ir tai, kad Rokiškyje atliekamos chirurginės operacijas lazeriu gydant, tarkim, venas, cistas, hemorojų.
Visada buvo stipriausi
Rokiškio ligoninė, anot R. Martinėlio, dalyvauja ne viename Europos Sąjungos projekte, jai numatyta nemažai investicijų, nes yra tarp vienuolikos Lietuvos rajoninių ligoninių (iš šešiasdešimties savivaldybių), kuriose paslaugų daugėja, jos plečiamos, ligoninės stiprinamos, o ne viskas mažinama.
„Stipriname intensyviosios terapijos skyrių, priėmimą… Ir personalui, ir gydytojams, ir slaugytojams ligoninė tampa patrauklesne darbo vieta, nes žmonės čia mato ilgalaikę perspektyvą, žino, kad nebus uždaryta, nebus mažinama paslaugų“, – sakė R. Martinėlis.
Jo žodžiais, Rokiškis visuomet būdavo stipriausia regione gydymo įstaiga. „Jei nebūtume stipriausi, jei nebūtų gera bazė, įranga, čia neinvestuotų. Aišku, dar prisideda ir mūsų geografinė padėtis, tai, kad esame pasienio rajonas“, – svarstė pašnekovas.
Kaip seksis naujai Sveikatos apsaugos ministrei, ar ji sumažins eiles kaip žada? Anot R. Martinėlio, „žiūrėsim kaip bus“, bet jis abejoja, kad eilės taip ims ir staiga sumažės, nes „visuomenės amžius ilgėja, ilgėja gyvenimo trukmė, žmonės turi lėtinių ligų, jos paūmėja, galimybių koreguoti ligas daugėja…“