Šių metų konkurso favoritai man yra Pandėlio gimnazijos projektai 

Irena Matelienė 

Rokiškio rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja 

Etninės kultūros, istorijos ir tautinės atminties išsaugojimo veiklų finansavimo konkursus pradėjome 2021-aisiais. Programa įsibėgėjo: nuo 6 paraiškų užaugome iki 20-ies šiais metais. Vienam projektui skiriama tik po 480 ar 600 eurų, bet turimi keturi tūkstančiai greitai ištirpsta. Kartais juokauju, kad tokių pinigų atlikėjams samdyti neužtenka, todėl projektai būna originalūs ir kūrybiški. Akivaizdu, kad savivaldybės finansavimas čia nėra pagrindinis motyvatorius. Susiburia visuomeniški, pilietiški bendraminčiai ir nuveikia tikrai daug: organizuoja istorines ekspedicijas, žygius, gamina stendus, parengia parodas.  

Veiklų – margumynas, negalėčiau visų įvardinti.  

Nuo pat pradžių šios programos raktas buvo atminties perdavimas iš kartos į kartą, todėl mes skatiname įtraukti vaikus ir jaunimą. Džiugina, kad vis daugiau organizatorių jiems patiki ne stebėtojų, o dalyvių ar net organizatorių vaidmenis. Šių metų konkurso favoritai man yra Pandėlio gimnazijos projektai, skirti garsiems kraštiečiams Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vladui Mironui ir poetei, kovotojai už Lietuvos laisvę Dianai Glemžaitei. Vaikai planuoja žygius, poezijos skaitymus, kurs filmą, surengs parodą, ir tai neabejotinai išliks jų atmintyje.   

 

Ši programa prisideda prie mūsų tautos kultūrinio paveldo išsaugojimo, puoselėjimo ir perteikimo ateities kartoms 

Birutė Bagdonienė 

Rokiškio kultūros centro projektų koordinatorė 

Ši programa prisideda prie mūsų tautos kultūrinio paveldo išsaugojimo, puoselėjimo ir perteikimo ateities kartoms. Vienas iš tokių projektų – Rokiškio kultūros centro inicijuotas projektas „Dainos suburti…“, skirtas Lietuvių liaudies dainų metams paminėti. Daina lydėjo lietuvius visose gyvenimo situacijose. Norime, kad šios dainos išliktų gyvos, mėgstamos ir būtų perduodamos vaikams kaip gyvas tautos turtas. Jau netrukus kartu su profesionaliais muzikantais važinėsime į rajono bendruomenes. Ten smagiai pasidainuosime, prisiminsime melodijas ir tekstus.  

Beje, tuos tekstus prieš tai paruošime rodyti ekrane ir dar pridėsime akordus muzikantams.  

Birželio mėnesį organizuosime renginį Rokiškyje, sukviesime rajono žmones kartu padainuoti lietuviškų dainų.   

 

Mylimas ir brangus „kūdikis“ 

Rima Bielovienė 

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokytoja 

Projektas „Arbatėlė pas Tyzenhauzus“ vyksta nuo 2022 metų skirtinguose Rokiškio rajono dvaruose. Pradėjome nuo Rokiškio, paskui – Salose ir dabar Ilzenberge. 2025 metai Lietuvai ir Rokiškio kraštui ypatingi kultūrinėmis sukaktimis: M. K. Čiurlioniui – 150, Lietuvos baletui – 100, Ilzenbergo dvarui – net 510 metų. Lietuva šiais metais švenčia 35 uosius Nepriklausomybės atkūrimo metus. Į mūsų renginį atvyksta iš Vilniaus, Zarasų, Mažeikių meno mokyklų.  

Šio projekto idėja susijusi su liūdnu faktu, tai puikios kolegės, artimos draugės netektis. Parašyti apie ją, apie jos kūrybą, darbą – taip,… bet norėjosi „kažko daugiau“. Aušra Dzedulionytė-Čepulienė kartu su muzikos mokytoja Ona Vigėlyte pirmos pradėjo koncertuoti Rokiškio Tyzenhauzo dvare (klasikinis šokis ir „gyva“ muzika). Taip gimė – „kažkas daugiau“, istorinio klasikinio šokio festivalis „Arbatėlė pas Tyzenhauzus“.  

Žurnalas „Prie Nemunėlio“ išleido mūsų straipsnius apie Rokiškio krašto šokio pradininkus, įžymius choreografus, kūrėjus. Kalbame apie „išėjusius“; apie jaunus ir talentingus šokėjus, choreografus, kuriuos mokėme meno paslapčių; apie dvarų istoriją, apie dvarišką gyvenimą; apie iškilius mūsų krašto žmones, svarbias sukaktis…  

Prie šokio festivalio kiekvienais metais jungiasi nauji istorinio ir klasikinio šokio kolektyvai, o nuo 2024 metų prisijungė ir muzikantai, taigi dabar festivalis – šokio ir muzikos. Daugėja iniciatyvoje dalyvaujančių ir vykdančių veiklas jaunimo grupių.  

Šis projektas man ir kolegei Onai Vigėlytei mylimas ir brangus „kūdikis“. Laimingi kolegų ir visų festivalio dalyvių veidai, nuoširdūs ir šilti padėkos žodžiai, buvimas kartu nepaprastai gražioje aplinkoje, šokyje, muzikoje. 

Nelaukiame, kol kažkas vaikams papasakos savąją versiją 

Rima Žėkienė ir Eglė Glemžienė 

Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos projektų autorės 

Projektus apie signatarą ir apie poetę paskatino jubiliejinės datos, bet ir be jų ši veikla mums atrodo svarbi. Toks dabar laikas: norime vaikams pasakoti tikrą istoriją, nelaukti, kol kažkas jiems pasakos savąją versiją. Pilietiškumo ugdymas Pandėlio gimnazijoje yra stipri sritis, mus labai palaiko gimnazijos direktorė. 2022 metais už kryptingą, daugelį metų vykdomą pilietinę veiklą, tradicijų puoselėjimą, ypatingą dėmesį savo krašto pažinimui, aktyvią šaulių ir ateitininkų organizacijų veiklą mūsų gimnazijai perduota Gedimino bokšte kabojusi vėliava.  

Stengiamės įtraukti kuo daugiau vaikų, amžius labai įvairus – nuo 5 iki 12 klasės. Pasitariame, kokias veiklas jiems įdomu atlikti, ar ne per sudėtingi žygiai. Jei surenkame kraštotyrinės medžiagos, perduodame gimnazijos muziejui. Iš tiesų, organizuojame daug veiklų ir be jokio finansavimo, bet šiemet nusprendėme organizuoti „rimčiau“, kad gera žinia nuskambėtų šalyje. 

Subscribe
Informuoti apie
guest


0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: