15min.lt nuotr.

Būsimuose rinkimuose rinkėjai balsuos 1926 balsavimo vietose, kai 2020 m. Seimo rinkimuose balsavo 1937 vietose. 16 balsavimo vietų panaikintos – tarp jų ir Rokiškio rajono Obelių rinkimų apylinkė Nr. 34. Kartu VRK didžiosiose Lietuvos savivaldybėse, kuriose rinkėjų skaičius padidėjo, įsteigė 5 naujas rinkimų apylinkes.

Rinkimų apylinkių sąrašą savivaldybių administracijų direktorių teikimu VRK sudaro atsižvelgdama į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje bei patogumą rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas.

Rinkimų kodeksas numato, kad apylinkės teritorijoje turi gyventi ne daugiau kaip 5000 rinkėjų. Taip pat atsižvelgiama, ar pastatas, kuriame vyks balsavimas, yra pritaikytas atvykti neįgaliesiems.

VRK atkreipia dėmesį, kad savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai gali balsuoti tik toje savivaldybėje, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų dienos.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: