Ritos Grigalienės nuotr.

Vienintelė sąlyga – noras mesti gerti

„Laba diena. Aš Jonas, alkoholikas“, – prisistato susirinkimui vadovaujantis vyras. „Sveiks, Jonai“, – atsako susirinkusieji. Perskaitomas tekstas, vadinamas preambule: „Anoniminiai alkoholikai – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo. Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti. Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojimo, nei nario mokesčio. Mes išsilaikome iš savo pačių įnašų. Anoniminių alkoholikų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikybomis, politika, organizacijomis ar įstaigomis, vengia bet kokių ginčų, neremia jokių idėjų ir joms neprieštarauja. Mūsų pagrindinis tikslas – būti blaiviems ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.“ Visi kviečiami bendrai melstis, ir maldą sukalba susikibę už rankų: „Dieve, suteik man ramybės susitaikyti su tuo, ko negaliu pakeisti, drąsos keisti tai, ką galiu pakeisti, ir išminties, kad skirtumą suprasčiau.“

Anonimiškumas – tradicijų pamatas

Perskaitomi AA draugijos 12 žingsnių. Pirmas žingsnis: „Prisipažinome, kad esame bejėgiai prieš alkoholį ir kad mūsų gyvenimas tapo nevaldomas.“ Svarbus nežinantiems apie AA aštuntasis: „Sudarėme sąrašą visų žmonių, kuriuos skriaudėme, ir pasiryžome skriaudas atitaisyti.“ Po jo seka skriaudų atitaisymas, savęs stebėjimas, klaidų pamatymas bei atsiprašymas už jas ir kiti AA bendruomenei svarbūs principai. Perskaitomos 12 AA draugijos tradicijų. Vienuoliktoji ir dvyliktoji iš jų: „Mūsų bendravimas su visuomene grindžiamas labiau idėjų patrauklumu negu įtikinėjimu. Žiniasklaidoje visada privalome išsaugoti asmens anonimiškumą. Anonimiškumas yra visų mūsų tradicijų dvasinis pamatas, nuolat primenantis, kad šios nuostatos svarbiau už asmenybes.“

Atvirojo surinkimo tikslas – suteikti žmonėms informaciją apie AA. Rokiškyje veikia viena AA grupė. Renkamasi pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 19 val. iki 21 val. Parapijos namuose Nepriklausomybės a. 4, Rokiškyje.

Gana drąsiai savo istorijas papasakojo Inga ir Juozas. Jų asmeninė patirtis ir prisipažinimai – penktadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diana
Diana
2024 17 gegužės 11:59

Labai džiugu, kad yra tokių savipagalbos grupių, kur žmonės gali sveikti, gyventi pilnavertį gyvenimą, išbristi iš šios klastingos ligos ir, pagaliau būti laimingi.

Rekomenduojami video: