E. Daugnoros nuotr.

– Kokiomis nuotaikomis gyvena jūsų bendrovė?

Prastos nuotaikos. Viskas prastėja, kuriamos nesąmoningos taisyklės. Dabar akcizas didėja, o pas mane traktoriai „John Deere“, kur pilam papildomai „bliu“ (turimas omenyje „AdBlue“ – skystis, naudojamas, norint sumažinti dyzelinių variklių azoto oksidų išmetimą – aut. past.), kad kuras būtų ekologiškas. Tai dar tegu uždeda akcizą didesnį – kaip tada dirbt, kai grūdai jau 160 eurų už toną.

– Bet jūsų bendrovė ne iš pačių mažųjų…

Karves laikom. Turbūt iki galo laikysimės tos specializacijos. Karvės, prieauglis. Kažkiek parduodam, kažkiek auginam, selekcija užsiimam – mano karvės visos turi genealoginius medžius.

– Kokios pagrindinės karvių veislės? Kiek jų auginate?

300 karvių, o iš viso 700 gyvulių. Galvojom didinti skaičių, bet paramos buvo labai mažos, reikėtų fermas statytis naujas. Pagrindinės veislės – juodmargės (buvo holšteinų), žalmargės. Geros karvės visos, pieno duoda gerai.

– Kam daugiausia pieną parduodat?

„Rokiškio sūriui“. Neišėjom, nelakstėm, nebėgiojom. Kai paskaitai laikraštį, kartais labai nesmagu: jų audituotas pelnas milijonais skaičiuojamas, važinėja, safaryje medžioja, o čia varganai. Kapeiką prie kapeikos dedi ir žiūri, kad nebūtų blogiau.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: