Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė (trečia iš kairės) su komanda domėjosi Kairelių kaimo bendruomenės veikla. Pirma iš kairės - bendruomenės pirmininkė Danutė Vaičiulienė. Nuotr. V. Bičiūnaitės.

Treti metai, kaip Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene inicijuoja „Lietuvos galios“ apdovanojimus. Jie skirti įvertinti pilietines iniciatyvas ir geruosius veiklų pavyzdžius miestuose, miesteliuose ir regionuose, o taip pat užsienio lietuvių bendruomenėse.

Kaip minėjo kanclerė A. Barzdienė, į apdovanojimus pretenduoja apie 300 iniciatyvų. Jas siekiama palaikyti, aplankyti, skleisti informaciją, kad jos taptų pavyzdžiu kitiems. „Jiems (pretendentams – aut. past.) reikia moralinio palaikymo ir pagalbos iškomunikuojant jų veiklas. Dėl to čia ir lankomės“, – apie viešnagės tikslą kalbėjo A. Barzdienė.

Apie bendruomenės projektus, veiklas, gyvenimą kaime viešnioms pasakojo Kairelių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Vaičiulienė ir bendruomenės narės.  Jau ne kartą rašėme, jog ši bendruomenė išgarsėjo laimėjusi vieną iš projektų braškėmis užsodinusi 1 ha žemės. Uogas parduoda turguje, prekyvietėse, jų leidžiama ir patiems pasiskinti. Nors dar ankstoka ir ne sezonas, tačiau vietinės moterys šiam vizitui priskynė pirmųjų braškių, jomis vaišino viešnias.

Po šilto pasikalbėjimo prie pyragų ir arbatos puodelio, viešnios buvo pakviestos apžiūrėti braškyną, domėjosi jo priežiūra, tręšimu, uogų veislių skirtumais ir kt.

Bendruomenės atstovai sulaukė žodinio kvietimo į spalio mėnesį vyksiančių apdovanojimų ceremoniją ir saldainių iš Prezidentūros.

Subscribe
Informuoti apie
guest


0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: