Pripučiami batutai, pasak Rūtos Ramoškienės, lyginant su tradiciniais batutais, kaip tik nesaugesni, nes neturi jokių apsaugų. V. Leščinskienės nuotr.

Tuo metu medikai primena, kad šokinėjimas ant batutų gali sukelti ne tik džiugių emocijų, bet ir atnešti nelaimių. Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos Panevėžio filialo vadovė Rūta Ramoškienė sako, kad įprastai kiekvieną vasarą į priimamąjį atvyksta bent po kelis vaikus per savaitę, patyrusius traumų dėl batutų. Pasitaiko ne tik rankų, kojų patempimų, bet ir išnirimų, lūžių. Dažniausiai tokios traumos ištinka atliekant ant batuto kūlvirsčius ir kitus įvairius triukus, šokinėjant didesniam vaikų skaičiui vienu metu, taip pat nuo batuto nukritus.

Pripučiami batutai šiuo atveju, pasak R. Ramoškienės, lyginant su tradiciniais batutais, kaip tik nesaugesni, nes neturi jokių apsaugų. Kaip įrodymą pašnekovė priminė ir neseniai per Lietuvą nuskambėjusį atvejį, kai šokinėdamas ant pripučiamo batuto susižalojo vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaikas. „Didžiausia bėda, sakyčiau, ne batutai, bet tai, kad tėveliai vaikus palieka šokinėti vienus, be priežiūros“, – teigė R. Ramoškienė.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: