Ričardas Budvytis: „Žaizdų dezinfekcinis purškalas ir ritinėlis sterilaus binto daug vietos neužims, o atsitikus nelaimei pravers.“ R. Budvydžio archyvo nuotr.

Į kelionę – namų vaistinėlė

Pirmosios pagalbos rinkinyje, kuris turėtų būti kiekvienuose namuose ir kartu keliauti, rekomenduojama turėti tvarsčių, pleistrų, antiseptinių purškalų, medikamentų nuo skausmo ir uždegimo, tokių kaip ibuprofenas, bei tepalo nuo skausmo ir sumušimų. „Nesakyčiau, kad mėgstantiems aktyvų laisvalaikį visuomet būtina turėti šių priemonių, bet namų vaistinėlėje jos nepamaišys. Pravartu įsigyti ir šaldantįjį purškalą. Jis tinka pirmajai pagalbai susimušus, pasitempus – neteks ieškoti šaldytų žirnių. Dekspantenolio tepalas – paviršinių odos pažeidimų, pvz.,, nubrozdinimų, greitesniam gijimui, šašams suminkštinti. Jei žmogus ketina užsiimti itin aktyvia fizine veikla, tarkim, leistis į žygį ar ilgesnę kelionę dviračiu, jis gali netekti elektrolitų, todėl pravartu pasirūpinti magniu, kad išvengtų raumenų mėšlungio“, – patarimais dalijosi vaistininkas Ričardas.

Šios priemonės nėra perkamos vien tik vasarą, jos paklausios ištisus metus. „Vienas užsigauna žiemą ant ledo paslydęs, kitam rudenį nuo drėgmės sąnarius sopa, trečias gamindamas valgį įsipjauna, todėl tokių vaistų ir medicinos priemonių poreikis aktualus visus metus“, – teigė D. Budvytis.

Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: