Fausto Lasio archyvo nuotr.

Pirmiausia žvalgys archeologai

Faustas Lasys: „Jei bus rimtų radinių, gali būti, kad darbai šiek tiek stos, kol paveldosaugininkai nuspręs, ką daryti.“ GR archyvo nuotr.

Gegužės pradžioje Rokiškyje lankėsi „Architektūros linijos“ architektai Gintaras Čaikauskas ir kraštietis Faustas Lasys. Sukūrę modernią skulptūrą „Legenda“, jie laimėjo konkursą grafų Tyzenhauzų atminimui įamžinti. Architektai mano, kad iki 525-ojo Rokiškio gimtadienio skulptūra jau stovės Nepriklausomybės aikštėje. O gegužės viduryje toje vietoje, kur ji bus statoma – tarp J. Keliuočio viešosios bibliotekos ir Užimtumo tarnybos – planuojami archeologiniai tyrimai, kuriems vadovaus archeologė Roma Songailaitė iš Klaipėdos. „Jeigu statoma Kultūros paveldo teritorijoje, visada reikia juos atlikti“, – sakė F. Lasys. Jei  šypsojosi – jei ras tunelį, legenda pasitvirtins. „O šiaip jei bus rimtų radinių, gali būti, kad darbai šiek tiek stos, kol paveldosaugininkai nuspręs, ką daryti“, – sakė architektas.

Rimtų tyrimų nebuvo

Giedrius Kujelis: „Rimčiausi iki šiol vykę kasinėjimai buvo prieš statant bibliotekos priestatą.“ GR archyvo nuotr.

Anot istoriko, visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ prezidento, Rokiškio krašto muziejaus direktorės pavaduotojo Giedriaus Kujelio, tyrimai yra gerai, o šiuo atveju jie – privalomi, nes Rokiškio senamiestis yra įtrauktas į Kultūros paveldo departamento vertybių registrą. Kodėl gerai? Istorikas mano, kad bekasinėjant galbūt pagaliau išsiaiškinsim, kada suformuota mūsų Nepriklausomybės aikštė. Tai gali paaiškėti pagal kultūrinį sluoksnį ir radinius.

 

 

 

 

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: