Jau turizmo kasdienybė

„Interaktyvios programėlės telefone ar planšetėje jau yra turizmo kasdienybė. Jei anksčiau lankytojus džiugindavo paprastas videoturas, šiandien muziejuje jie nori matyti atkurtus neišlikusius daiktus. Istorikų žinios, archyvai ir papildytos realybės technologija jau suteikia tokią galimybę. Ateityje ir gyvo gido paslaugomis naudosis tik žmogiško bendravimo pasiilgę turistai“, – įsitikinusi  I. Matelienė.

Jos teigimu, stebint dirbtinio intelekto technologijos šuolį, papildyta realybė ar virtualus turas jau anaiptol ne naujiena, bet jų kūrimas vis dar yra brangus. „Todėl Rokiškio kultūros centro projektų vadovės Birutės Bagdonienės iniciatyva, įtraukus Krašto muziejaus komandą, praėjusį pavasarį savivaldybės administracija teikė paraišką gauti Europos Sąjungos finansavimą šiuolaikiškiems turizmo produktams sukurti ir skaitmeninės rinkodaros įgūdžiams įgyti. Projektas bus įgyvendinamas kartu su kitais partneriais iš Lietuvos (Akmenės, Panevėžio) ir Latvijos (Jėkabpilio, Aizkriauklės, Bauskės, Jelgavos). Viso projekto vertė – daugiau kaip 752 tūkstančiai eurų, kiekvienas iš aštuonių partnerių sukurs po keletą skaitmeninių turizmo produktų, kuriuos apjungs bendras turizmo kelias, o Rokiškio dalis yra 104 787 eurai. Iš jų 83 829 eurų finansuos Europos Sąjunga, 20 957 eurų prisidės Rokiškio rajono savivaldybė“, – sakė vedėja.

Kas bus padaryta už šiuos pinigus?

„Bus sukurta papildytos realybės mobilioji programėlė „Pasivaikščiojimas po grafų Tyzenhauzų dvaro sodybą“. Vartotojas matys vietos žemėlapį su šešiais Rokiškio dvaro sodybos pastatais, kurie čia stovėjo grafų Tyzenhauzų valdymo laikais: senieji dvaro rūmai, pastatyti 1801 m., oranžerija, vėjo malūnas ir kt. Apie objektą bus pateikta trumpa istorinė informacija lietuvių, latvių, anglų kalbomis“, – vardijo I. Matelienė.

Ji priminė, kad ne tik turistai, bet ir rokiškėnai išbandė Rokiškio kultūros centro teatralizuotą ekskursiją „Sofija ir imperatorius“. „Ši pandemijos metu gimusi kūrybiška priemonė reikalauja gyvo aktorių ir technikų įsitraukimo, todėl paslaugą specialistai teikdavo tik didelėms turistų grupėms. Projekto lėšomis ekskursija bus nufilmuota ir perkelta į virtualią realybę, pritaikant ją mažesnėms grupėms: pavieniams turistams, žmonėms su negalia. Grupės iki 10 žmonių galės dalyvauti ekskursijoje naudodami virtualius akinius“, – sakė vedėja.

Ir paskutinis, bet ne mažiaus svarbus dalykas, anot I. Matelienės, yra tai, kad „Sugrąžinta istorija“ – daug partnerių turintis tarptautinis projektas. Skaitmeninės produkcijos galimybės plačios, bet jas užsakant reikia konkrečiai žinoti, ko ir kaip norėtume. „Apžiūrėsime, ką jau turi mūsų partneriai, kuo turistai džiaugiasi ir naudoja, o kokių klaidų nereikėtų kartoti“, – kalbėjo Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: