Raštu
Rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė sakė, kad pirmiausia gyventojai, turintys nusiskundimų, turėtų kreiptis į seniūnijos, kurios teritorijoje pastebėtas nusižengimas, seniūnus. „Seniūnai – jie arčiau žmonių, jie puikūs komunikuotojai, tikri mediatoriai, ir, tikėtina, į kaimynų konfliktą įsikišus seniūnui, pavyks rasti kompromisą, neuždedant baudos“, – teigė R. Strumskienė.
Jei seniūnui vis tik nepavyksta įkalbėti kaimyno laikytis Tvarkymo ir švaros taisyklių, tuomet gyventojas turėtų kreiptis į Teisės ir personalo skyrių. Pabrėžiama, kad kreipimasis turėtų būti raštiškas – su konkrečiai suformuluota problema, adresu, taip pat dar būtų geriausia – ir nuotraukomis, nes, kaip R. Strumskienė sako, žodžio prie bylos nepridėsi. Na, o specialistai, atvykę nurodytu adresu, spręs, ar nustatytas atvejis yra viešosios tvarkos pažeidimas, ir jeigu taip, tuomet surašys protokolą. „Į anoniminius skundus, deja, nereaguojame“, – pridūrė R. Strumskienė, patarusi nusiskundimų turintiems gyventojams laiškus siųsti bendruoju savivaldybės elektroniniu paštu savivaldybe@rokiskis.lt
Gegužę, liepą, rugsėjį
Teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Evelina Kazlauskaitė „Gimtajam…“ sakė, kad, remiantis gyventojo iš Velniakalnio sodų nusiskundimu, svarbu išsiaiškinti, ar sklypas, kurį žole apleido kaimynas, yra namų valdos, o gal kitos paskirties. „Jei sklypas – namų valdos, tuomet, tikėtina, kaimynas gali gauti baudą, o jei kitos paskirties sklypas, tuomet laiko nusipjauti žolę jis turi iki rugpjūčio 1 dienos“, – paaiškino E. Kazlauskaitė.
Daugiau „Gimtajame…“