123RF.com nuotr.

Sukūrė dėl vieno projekto

Projektą įgyvendins tik prieš keletą mėnesių registruota UAB „GG LTU V12“. Viešojoje erdvėje nurodoma, jog įmonės būstinė įsikūrusi Vilniuje, o jai vadovauja direktorius Darius Biekša. Pasidomėjome, ar labai jaunai, tik aštuonis mėnesius veikiančiai UAB „GG LTU V12“ šis projektas pirmas ir ar planuojama statyti daugiau elektrinių.

Susisiekus su jos atstovais paaiškėjo, jog tai yra specialios paskirties įmonė, sukurta būtent šiam projektui, ir tai yra pirmoji įmonės vystoma vėjo elektrinė Rokiškio rajone. O pati įmonė priklauso bendrovei „Green Genius“ – atsinaujinančiosios energetikos bendrovei, vystančiai saulės, biodujų, vėjo ir žaliojo vandenilio energijos projektus. Bendrovė turi sukaupusi daugiau negu 15 metų patirtį energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje, veikia 8 Europos šalyse. „Green Genius“ atstovė spaudai Vaida Račiūnaitė-Čepkienė atsakyme teigė: „Praktika, kai įmonė sukuriama konkrečiam projektui administruoti, įprasta visoje Europos, o taip pat ir Lietuvos vėjo energetikos rinkoje.“

Sparnai suksis išnuomotoje  žemėje

Vėjo elektrinę planuojama statyti bendrovės išsinuomotame sklype. Kokiam laikui sudaryta sutartis su sklypo savininku, atstovė spaudai neatskleidė, tačiau paminėjo, jog įprastai ilgalaikės žemės nuomos sutartys yra sudaromos 35–50 metų terminui.

„Gimtasis…“ išsiaiškino, kas yra sklypo šeimininkas, ir susisiekė su juo. Asmuo pageidavo kol kas neatskleisti jo tapatybės, tik prasitarė, jog statyboms išnuomoja keliasdešimt arų. Nuo išsamesnių atsakymų susilaikė, kadangi riboja sutarties sąlygos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: