Panevėžio VPK komunikacijos vadovė Odeta Jukniūtė informavo, kad teismas tenkino Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroro prašymą ir skyrė kardomąją priemonę – suėmimą – 37 metų Vilniaus rajono gyventojui. Prieš porą mėnesių iš įkalinimo įstaigos išėjusiam vyrui pateikti įtarimai dėl sukčiavimo, plėšimo ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo.
Balandžio 17 dieną garbaus amžiaus panevėžietei paskambinęs asmuo įtikino ją, kad namuose turimi pinigai yra padirbti, ir pranešė, kad jų patikrinti atvyks policijos pareigūnas. Netrukus
atvykusį vyrą šeimininkė įsileido į butą, pateikė jam apžiūrėti 8400 eurų. Nepažįstamasis pareiškė, kad pinigai padirbti ir jis juos išsigabens, tačiau moteris nesutiko. Tuomet, panaudojęs smurtą, vyras pinigus atėmė ir pabėgo. Supratusi, kad buvo apgauta, panevėžietė pranešė policijai.
Tą pačią dieną įtariamąjį policijos pareigūnai sulaikė Ukmergės rajone, rado ir iš nukentėjusiosios pagrobtus pinigus. Paaiškėjo, kad sulaikytasis – anksčiau už sunkius nusikaltimus teistas vyras, tik vasario mėnesį paleistas į laisvę iš bausmės atlikimo vietos.
Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Jasulaitis.
Prokuroras kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydamas įtariamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Teismas prokuroro prašymą patenkino, asmuo suimtas 2 mėnesių laikotarpiui.
Baudžiamasis kodeksas už plėšimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų. Griežčiausia bausmė už sukčiavimą – laisvės atėmimas iki 3 metų. Už valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimą gresia bauda, areštas arba iki 2 metų nelaisvės.