Lankomumas neblogas
Kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė-organizatorė Monika Gorovniova sako, kad rokiškėnai ateina žiūrėti filmų. „Žiūrovų skaičius priklauso nuo paties filmo, jo komunikacijos kampanijos, pakartojimų skaičiaus, atsiliepimų ir daugybės kitų faktorių. Į vaikiškus filmus renkasi nuo 50 iki 100, suaugusiųjų – nuo 100 iki 200 žiūrovų. Žinoma, būna išimčių“, – pasakoja M. Gorovniova.
M. Gorovniovos teigimu, Rokiškyje dominuoja lietuvių kūrybos filmai, o seansai vyksta dažnai. „Karantino metu lietuviško kino buvo mažai, nes rinkoje tvyrojo sąstingis. Dabar dažniausiai rodomi lietuviški filmai, nes juos labiausiai myli žiūrovas, o vaikiški filmai – dubliuoti lietuviškai. Stengiamės pasiūlyti bent vieną kino seansą per savaitę, dažniausiai antradieniais, aišku, irgi pasitaiko išimčių. Paprastai per mėnesį Kultūros centre įvyksta 4 filmų seansai“, – pasakoja pašnekovė.
Ar filmus Rokiškyje renkasi mūsų kraštiečiai Paulius Varnas ir Goda Mitinaitė?
– Kada pastarąjį kartą lankėtės kine Rokiškio kultūros centre? Kaip dažnai tai darote?
Paulius: – Spalio 18 d. didžiojoje salėje žiūrėjau „Piktųjų kartą“. Lankausi ne itin dažnai, renkuosi naują filmą, kurio laukiu, bet nebūni pažiūrėjusi pagrindinėse Lietuvos kino filmų salėse.
Goda: – Paskutinį kartą Kultūros centro kino salėje buvau vasarą. Rokiškyje į kiną užsuku labai retai, bet kai rodė mano mėgstamiausios aktorės Marion Cottilard filmą „Anetė“, pasinaudojau proga ir po ilgos pertraukos užsukti.
– Kaip manote, ko trūksta kinui Rokiškyje?
Paulius: – Pasigendu repertuaro sklaidos, dažnai apie filmus išgirstu iš aplinkinių arba netyčia kažkur pamatęs reklaminį skelbimą, bet norint visada galima peržiūrėti Kultūros centro internetinį puslapį ir rasti visą reikiamą informaciją. Pasigendu, kad filmus rodytų iškart po premjeros, ne po kurio laiko, nes dauguma rokiškėnų, mėgstančių kiną, jau būna aplankę kitų miesto sales.
Goda: – Suvokiu mūsų Kultūros centro sąlygas ir tai, kad čia ne kino teatras, todėl daug reikalavimų neturiu ir daug nesitikiu. Svarbiausia, kad garso ir vaizdo kokybė neblaškytų įsitraukimo į filmą, Kultūros centre visko pakanka.
– Pagrindinis repertuaras kultūros centre – lietuviški ir vaikams skirti filmai. Kaip manai, ar susirinktų pilna salė žmonių į tarkime didesnį, Holivudo kūrinį? O gal mūsų salė visgi netinkama tokio kalibro filmams? Ar visgi priešingai, lietuviška kūryba įdomesnė?
Paulius: – Mūsų salė tikrai labai puiki, asmeniškai net daug malonesnė už kino teatrų sales, patogesnė ir vietos daugiau, niekas nepaskausta pora valandų pasisėdėjus. Filmų žanrai ir temos turėtų būti kuo įvairesnės nuo šių dienų Holivudo kurinių iki dokumentinių ar kitų tautų kultūrinių filmų. Asmeniškai neskirstau filmų į Lietuviškus ar ne, manau filmo pagrindinė žinutė ir turinys svarbiausia!
Goda: – Aš asmeniškai neskirstau filmų pagal šalį, kurioje jis sukurtas. Žiūriu įvairių kūrėjų filmus. Bet tikiu, kad įvairesnis ar populiaresnis holivudinių filmų repertuaras nepakenktų. Daugiau pasirinkimo kiekvieno skoniui. Tikrai pasinaudočiau galimybe trumpai pramogai ir filmą mieliau pažiūrėčiau ne namuose.