GR nuotraukų koliažas.

„Mes tikrai daug skelbimų visur patalpinę. Yra sudarytas labiausiai trūkstamų specialistų sąrašas. O ko trūksta? Vidaus ligų gydytojų, anesteziologų-reanimatologų, chirurgų. Kalbamės, ieškom, kas galėtų dirbti pas mus. Perspektyvoj yra tokių. Tačiau problema, kad jiems visa Lietuva – atvira. Gali rinktis bet kur, nes visur gydytojų trūksta. Tada ir klausia, „o kuo Rokiškis ypatingas, kad čia važiuočiau?“ Taip, sutinku, toks pat juk ir Pasvalys, ir kiti miestai. Tam, kad atvažiuotų, be algos, dar reikia daug kitų dedamųjų – arba jaunas daktaras iš mūsų krašto, arba dėl šeiminių aplinkybių gali čia persikelti. Algas visur moka tokias pat. Atlyginimais medikų nebepritrauksi“, – prieš porą savaičių interviu „Gimtajam Rokiškiui“ sakė rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Laikai keičiasi – keičiasi ir kartų požiūris į jaunimą

Lukas Juška

Gydytojas gastroenterologas, VUL Santaros klinikos

Lukas Juška. Gydytojas gastroenterologas, VUL Santaros klinikos. Asmeninio archyvo nuotr.

Jauni gydytojai dėl medicinos studijų bei rezidentūros tame pačiame mieste jau sukuria gyvenimus. Mokslų trukmė 9–12 metų. Galimybės padirbti rajonų mažesniuose miesteliuose yra sudarytos. Tačiau ar dėl laiko stokos, ar dėl motyvacijos rezidentai nevažiuoja dešimčių kilometrų budėti. Iš dalies džiaugiuosi, kad jaunieji kolegos rezidentai savo programose turės ciklus, kurių metu gali atlikti praktiką rajonuose. Bet kyla klausimas – ar „rajonai“ stengiasi prisikviesti jaunuosius specialistus? Gal vietinėje spaudoje ir nuskamba antraštė su darbo skelbimu apie „išsvajotą darbą mūsų rajono ligoninėje“ – neretais atvejais pasiūlo kur kas didesnį atlyginimą, nei siūlo didmiesčiai, bet tie skelbimai nepasiekia jaunųjų kolegų ar studentų.

 

Jaunam specialistui norisi kuo daugiau galimybių

Kasparas Rubliauskas 

Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojas anesteziologas-reanimatologas, kraštietis

Kasparas Rubliauskas 
Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“ Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojas anesteziologas-reanimatologas, kraštietis. Asmeninio archyvo nuotr.

Anesteziologija-reanimatologija pasižymi galimybe atlikinėti didelę gausą intervencijų, egzistuoja įvairių nuskausminimo būdų variacijų, o mažesnės rajoninės ligoninės tiesiog negali šių paslaugų siūlyti savo ligoniams. Man, kaip jaunam specialistui, su šviežiomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis norisi išnaudoti kuo daugiau galimybių, kad įgyti įgūdžiai būtų kuo dažniau naudojami, o kvalifikaciniai sugebėjimai nepasimirštų.

 

 

 

 

Nėra vieno teisingo atsakymo

Rūta Maželytė 

Gydytoja pilvo chirurgė, LSMUL Kauno klinikos, kraštietė

Rūta Maželytė 
Gydytoja pilvo chirurgė, LSMUL Kauno klinikos, kraštietė. Asmeninio archyvo nuotr.

Medicinos studijos trunka apie 10 metų. Natūralu, kad per šį laikotarpį yra investuojama į nekilnojamąjį turtą, atsiranda šeima, todėl kraustytis į kitą vietą nesinori.

Taip pat svarbu tai, jog Rokiškis yra toli nuo Kauno ir Vilniaus. Jauniems žmonėms reikia aktyvesnio socialinio gyvenimo, daugiau laisvalaikio pramogų bei vietų, o Rokiškyje to tikrai trūksta.

 

 

 

Geras ir pamokantis etapas, už kurį esu dėkinga Rokiškiui

Gabrielė Milaknytė 

Gydytoja gastroenterologė, VUL Santaros klinikos, kraštietė

Gabrielė Milaknytė
Gydytoja gastroenterologė, VUL Santaros klinikos, kraštietė. Asmeninio archyvo nuotr.

Daug metų dirbau Rokiškio ligoninės Skubiosios pagalbos skyriuje kaip budintis gydytojas savaitgaliais. Darbas čia turi savotiško šarmo arba bent taip atrodo, kol esi rezidentas ir į save trauki maksimaliai patirčių, turi kažkokį slaptą miego ir energijos rezervą. Kartais pagalvoju, buvo labai geras ir pamokantis etapas, kurio tikrai neatsisakyčiau ir už kurį esu be galo dėkinga Rokiškiui. Tai prisidėjo prie to, kokia dabar esu.

Tačiau šiame etape apie sugrįžimą dirbti į mažą ligoninę nėra net minčių.

Šiuo metu dirbu vienoje iš didžiausių Lietuvos ligoninių, susiduriu su retais, labai įdomiais atvejais, kokie atsiduria tik čia. Taip pat dirbu su kepenų transplantacijomis ir čia jaučiu pačią didžiausią darbinę palaimą!

Vis dėlto neatmetu galimybės…

Eglė Lukošiūtė 

Gydytoja gastroenterologė, VUL Santaros klinikos

Eglė Lukošiūtė
Gydytoja gastroenterologė, VUL Santaros klinikos. Asmeninio archyvo nuotr.

Esu vilnietė – čia gimiau ir užaugau, čia gyvena mano šeima, draugai ir mylimasis, kuris taip pat yra gydytojas ir savo karjerą planuoja Vilniuje. Myliu savo miestą ir jo žmones. Šiuo metu negaliu įsivaizduoti, kas mane priverstų išvykti dirbti į provinciją. Manau, kad jauni medikai kartais renkasi kitus miestus dėl didesnio uždarbio, tačiau man svarbiausia, kad darbas teiktų pasitenkinimą ir po jo galėčiau praleisti laiką su artimaisiais.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 30 birželio 14:13

rajono gyventojai mina “kryžiaus kelius ,o “išsimokslinęs jaunimėlis “” susitelkęs”didmiesčiuose,bet kodėl pas juos patekti taip sunku.ir ne vienas atvejis ,kai ,deja,jų paslaugų ir nebesulaukia,ir ko čia dėtas “pašaukimas” bei hipokrato priesaikos

Rekomenduojami video: