GR archyvo nuotr.

Kurį laiką  judėti pirmyn trukdė  vizijos, kas  Krošinskių pilaitėje bus, nebuvimas. Mat norint gauti lėšų tą viziją kultūros paveldo institucijoms pristatyti būtina. Šiandien aiškūs bent jau kontūrai – planuojama    veiklą sieti ne tik su Rokiškiu, bet su visa Aukštaitija.

Krošinskių pilaitės  taikomiesiems tyrimams ir tvarkybos darbų projektui parengti Kultūros ministerija  skyrė 66,39  tūkst. eurų, Rokiškio savivaldybė prie darbų, kuriuos ketinama atlikti šiais ir kitai metais, prisideda 13  tūkst. eurų. Rokiškyje dėl to jau lankėsi Kultūros  infrastruktūros centro Projektavimo priežiūros tarnybos vadovas Donatas Raginis ir projekto vadovė Ieva Vilytė.

Gavus finansavimo dalį Krošinskių pilaitės prikėlimo  pradžiai, rajono meras Ramūnas Godeliauskas sudarė komisiją, kuri spręs pastato  pritaikymo klausimą. Joje jau dirba Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas  Raimondas Simanavičius, paveldosaugos specialistė Audronė Gavėnienė, Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ narys Raimondas Sirgėdas ir Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė.

Planuojama, kad visi tvarkybos darbai kainuos apie tris milijonus. Nors taškas, kas bus Krošinskių pilaitėje ją restauravus, dar nepadėtas, tačiau dabartinė  vizija – Aukštaitijos amatų centras.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: