Iki nuotolinio kol kas nepriėjo
„Ieškom, nes norime įvesti dar vieną pasirenkamąją kalbą, be rusų ir vokiečių“, – sakė S. Kazinavičienė. Tačiau rajone nėra nei prancūzų, nei ispanų kalbų specialistų. Anot direktorės, anksčiau prancūzų kalba buvo dėstoma Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje, tačiau, specialistei išėjus į pensiją, mokymas baigėsi. Senamiesčio progimnazijos direktorė apie ispanų ar prancūzų kalbų dėstymo patirtį su kolegomis kalbėjosi mokytojų forume – ir kitos miestų mokyklos, esančios ne sostinėje, susiduria su panašiomis problemomis.
Jei bus pageidavimų
Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas sakė, kad rusų kalbą renkasi vis mažiau mokinių, o vokiečių kalbą jų mokykloje dėsto labai geras specialistas. „Jei vaikai nesirinks, jei bus pageidavimų mokytis kitų kalbų, ieškosim“, – sakė Z. Pošiūnas.
Turėtų būti savaime suprantama
„Suprantu, kad gyvenam provincijoj, kur nėra kam mokyti net matematikos. Ką jau kalbėt apie tai, jei aš noriu, kad mano vaikui būtų siūloma mokytis ne rusų kalba, o prancūzų arba italų. Šiais laikais, kai žmonės keliauja, o jaunimas studijuoja ne tik Lietuvoj, tokių kalbų mokymasis mokykloje turėtų būti norma, o ne kažkas, kas skirta tik išrinktiesiems, arba apskritai kaprizas…“, – sakė laikraščiui vienoje iš Rokiškio progimnazijų besimokančios moksleivės mama.
Geriausias matematikas išeit neplanuoja
„Mūsų gimnazijoje mokiniai turi galimybę rinktis antrąją užsienio kalbą – vokiečių arba rusų. Dauguma renkasi mokytis vokiečių. Kitų užsienio kalbų specialistų neturime, pageidavimų taip pat nebuvo. Jeigu atsirastų norinčiųjų mokytis dar kitos užsienio kalbos, tada ieškotume mokytojų“, – sakė Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorė Loreta Grochauskienė.
Daugiau „Gimtajame…“
Jei rajone nėra tokių kalbų žinovų, tai koks specialiastas važinės iš kito rajono, jei siūlote 0,2 etato? Kai buvo paskelbtas šaltasis karas, tai JAV kariniai specialistai mokėsi rusų kalbą.