J. Kačerausko nuotr.

Balsuoti iš anksto – 5 dienos

Gegužės 6 d. prasideda balsavimas iš anksto. Rokiškio rajono rinkimų apygardos komisija rinkėjus informuoja: savivaldybių administracijos pastato I a. salėje rinkėjai savo valią galės pareikšti 5 dienas: gegužės 6-10 d. nuo 8 iki 20 val. Balsuoti atėjęs rinkėjas komisijai turės pateikti tapatybę įrodantį dokumentą.

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose ir namuose

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks 2019 m. gegužės 8–10 d. nustatytomis valandomis. Balsuoti specialiuose balsavimo punktuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose. Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti specialiuose balsavimo punktuose, turi kreiptis į aukščiau nurodytų įstaigų administracijas.

Balsavimas namuose vyks gegužės 10-11 d. Pas rinkėjus, turinčius judėjimo sutrikimų ar vyresnius nei 70 m ir pareiškusius norą balsuoti namuose,  atvyks ne mažiau kaip du apylinkės rinkimų komisijos nariai. Taip pat gali atvykti ir rinkimų stebėtojai. Rinkėjai, kurie dėl fizinio trūkumo negali patys atlikti balsavimo veiksmų, gali pavesti juos atlikti kitiems asmenims.

Pas rinkėjus, turinčius judėjimo sutrikimų, turi atvykti ne mažiau kaip du apylinkės rinkimų komisijos nariai. Taip pat gali atvykti ir rinkimų stebėtojai. Rinkėjai, kurie dėl fizinio trūkumo negali patys atlikti balsavimo veiksmų, gali pavesti juos atlikti kitiems asmenims. Šie asmenys rinkimų biuletenius privalo užpildyti rinkėjo akivaizdoje pagal jo nurodymą ir išsaugoti balsavimo paslaptį. Rinkimų komisijos nariams ir rinkimų stebėtojams draudžiama už rinkėją atlikti balsavimo veiksmus, taip pat priimti iš rinkėjo neužklijuotą išorinį balsavimo voką.

Balsavimas rinkimų dieną

Rinkimų dieną balsuojama rinkimų apylinkėse. Prezidento rinkimuose ir referendumuose rinkėjai gali balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje. Rinkėjai, balsuojantys ne savo rinkimų apylinkėje, turės palaukti, kol apylinkės rinkimų komisija susisieks su rinkėjo apylinkės rinkimų komisija ir patikrins, ar rinkėjas dar nebalsavo.

Rinkimų dieną – 2019 m. gegužės 12 d. – balsavimas vyks nuo 7 val. iki 20 val. Jei pirmajame Prezidento rinkimų ture nė vienas kandidatų nesurinks daugiau nei 50 proc. rinkėjų balsų, bus pakartotinis balsavimas, antrasis rinkimų turas vyks gegužės 26 d.

Kandidatai į šalies Prezidentus (abėcėlės tvarka)

Vytenis Povilas ANDRIUKAITIS, gydytojas-chirurgas, istorikas, istorijos ir politikos mokslų dėstytojas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Arvydas JUOZAITIS, dėstytojas, filosofas, rašytojas dramaturgas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Valentinas MAZURONIS, architektas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Gitanas NAUSĖDA, ekonomistas, socialinių mokslų daktaras, visuomenės veikėjas.

Mindaugas PUIDOKAS, socialinių ir politikos mokslų magistras, visuomenės ir politinis veikėjas.

Naglis PUTEIKIS, istorikas, archeologas, muziejininkas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Saulius SKVERNELIS, mechanikos inžinierius, teisininkas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Ingrida ŠIMONYTĖ, ekonomistė, visuomenės ir politinė veikėja.

Valdemar TOMAŠEVSKI, inžinierius mechanikas, visuomenės ir politinis veikėjas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: