Padėkos, penas ausims ir akims
Seimo nario Vidmanto Kanopos padėkomis už tradicinių amatų puoselėjimą, liaudies papročių saugojimą ir perdavimą bei Rokiškio vardo garsinimą apdovanoti tautodailininkai Erikas Čypas, Birutė Dapkienė, Alė Deksnienė, Alė Gegelevičienė, Violeta Jasinevičienė, Gita Kolosovienė bei Rita Vaitiekauskienė. Padėkas įteikė rajono mero pavaduotojas Tadas Barauskas. Tautodailininkus sveikino rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Gausiam būriui kūrėjų Rokiškio tautodailininkų asociacijos vadovė B. Dapkienė įteikė padėkas už dalyvavimą parodoje.
Koncertavo liaudies instrumentų ansamblis „UT“ iš Utenos, propaguojantis ansamblinio kankliavimo tradiciją ir Svėdasų krašto meistro Juozo Lašo pagamintų kanklių gyvavimą – ansamblyje kankliuojama jo kanklėmis, kurioms virš 30 metų. Ansamblyje grojama ir kitais liaudies instrumentais. Unikaliai skambėjo liaudies melodijos, polkos, valsai, lopšinės. Žiūrovai juos priėmė labai smagiai. Taip pat visi gėrėjosi tautodailininkės, mezgėjos Vidos Erslovienės megztų drabužių kolekcijos „Eglelė“ naujais modeliais, kuriuos demonstravo manekenės.
Kas atsitiko?
Įprastai ataskaitinių parodų uždarymas tapdavo švente tautodailininkams. Pasigrožėti jų kūryba ir pasveikinti susirinkdavo bendradarbiai, draugai, kolegos iš kitų rajonų. Tautodailininkai pamatydavo ir aptardavo vieni kitų darbus, pabendraudavo.
Šįmet į Rokiškio krašto muziejaus menę tesusirinko tik dalis kūrėjų ir pora oficialių svečių, nesimatė kolegų iš kitų rajonų. Nors ir buvo skelbta, jog ataskaitinė kūrybos darbų paroda tęsis iki balandžio 15 d., tačiau jau balandžio 8 d. ekspozicijos nebebuvo – į Panevėžyje vyksiančią regioninę parodą atrinkus ir išvežus net 85 darbus, likusieji išimti iš ekspozicijos. Taigi „gyvai“ darbų pamatyti daug kam nepavyko. Susirinkusieji juos išvydo tik per multimediją demonstruojamose nuotraukose. Kas kaltas? Pasikeitę regioninės parodos organizatorių planai? Netikusi šio renginio data – Velykų išvakarės – ar gilesni dalykai?
Apie tautodailininkų skaudulius viešai per renginį prabilo padėką atsiėmusi karpinių meistrė Gita Kolosovienė: „Rajono tautodailininkai jaučiasi Pelenės vietoje.“
Išsamiau – balandžio 13 d. „Gimtajame…“





















































































